Bir süredir iPhone 11 serisi akıllı telefonların özellikleriyle ilgili bilgi paylaşımları yapılmaya başlandı. Akıllı telefonların en net bilgileri yeni bir tasarım kullanmayacağı. Arka kapak kısmında yer alan kamera bölümü değişecek. 3 arka kameraya geçiş yapılacak. Bunun dışında bir değişiklik ise yapılmayacak gibi duruyor. Yeni akıllı telefonların teknik özellikleri ise net değil.

Yavaş yavaş bu konuda bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Son olarak iPhone 11 akıllı telefonlarının beraberinde akıllı kalem desteğinin geleceği iddia edildi. Buna göre serinin en az bir modelinde akıllı kalem desteği bulunacak. Muhtemelen iPhone XL modelinde yer alması beklenen desteğin detaylarına bakalım.

iPhone 11 Kalem Desteği

Ortaya çıkan yeni tedarikçi raporlarına göre iPhone 11 akıllı telefonlarında akıllı kalem desteği bulunabilir. Bunun için Apple’ın yeni bir akıllı kalem sunmayacağını da ekleyelim. Bunun için markanın 2.nesil Apple Pencil akıllı kalemlerini düşündüğü iddia ediliyor.

İddiaya göre akıllı kalemlerin ekranda desteği bulunacak. İsteyen kullanıcılar, akıllı kalem alarak telefonlarında kullanabilecek. iPad için alınmış olan bir kalem varsa, doğrudan bu kalemleri kullanabileceksiniz.

iPhone 11

Fakat dediğimiz gibi Apple Pencil 2.nesil akıllı kalemleri için destek sunulacak. 1.nesil akıllı kalem modellerinin yeni iPad Pro modelinde olduğu gibi desteklenmemesi bekleniyor. Tedarikçilerden gelen bilgilere göre böyle bir beklenti var.

Fakat Apple’ın herhangi bir ipucu vermediği ve konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadığını ekleyelim. Tabii ki her zaman olduğu gibi Eylül ayında yapılan tanıtım sonrasında detayları öğrenmek mümkün olacak. iPhone 11 için başka sürprizler olup olmayacağı merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?