iPhone 11 ile Yeni Bağlantı Geliyor

0
270
USB Type C

iPhone 11 akıllı telefonları için sızıntılar ardı ardına gelmeye devam ediyor. Bir yandan isim  çalışmaları devam eden Apple’ın yeni modelde iPhone 11 adını mı kullanacağı yoksa iPhone XL adını mı kullanacağı ise bilinmiyor. İsim tartışmaları devam ederken yayınlanan son rapor, iPhone 11 akıllı telefonlarının destekleyeceği bağlantı türünü ortaya çıkarmış oldu. iPhone 11 akıllı telefonlarında Lightning bağlantısı yerine USB Type C bağlantısı desteklenecek.

USB Type C Bağlantısına Geçiş Yapılıyor

Söz konusu bağlantı teknolojisinde, Apple’ın ilk olarak iPad üzerinde denemeler yaptığını gördük. 2018 iPad Pro modelinde uzun süredir devam eden gelenek değişti ve girişlerde USB Type C teknolojisine yer verildi.

USB Type C bağlantısına yer verilen tablet modellerinde yapılan bu değişiklik ise için ilk adımı oldu. Şimdi aynı durumun iPhone 11 akıllı telefonları için geçerli olacağı ortaya çıktı. iPhone 11 akıllı telefonlarıyla beraber USB Type C bağlantısına geçiş yapılacak.

USB Type C

Bu yeni modellerde önemli değişikliklerin yaşanacağı anlamına geliyor. Hem desteklenecek olan ürünler için hem de yeni bağlantı teknolojileri için iPhone akıllı telefonlarında da beklenen döneme girilmiş olunacak.

Söz konusu akıllı telefonların başka ne gibi değişiklikler sunacağı bilinmiyor olsa da USB Type C desteğinin sunulacak olması bile bazı şeylerin değişeceğinin en büyük göstergesi. Yeni modellerde bu konuda değişiklikler ortaya çıkacak olursa, haberimizi buna göre güncelleyeceğiz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?