iPhone 11 için Yeni Tasarım Detayı

0
490

Apple’ın şimdiye kadar tanıttığı iPhone modellerine göre çok daha iddialı akıllı telefonlar olması beklenen iPhone 11 modelleri için detaylar gelmeye devam ediyor. Tabii ki her yeni detay, biraz daha fazla bilgi elde etmemizi sağlıyor.

Son olarak telefonların taslak çizimleri üzerinden hazırlandığı iddia edilen yeni görseller paylaşıldı. Telefonun tasarımı hakkında çok önemli bilgilerin ortaya çıkmasını sağlayan yeni görseller, sadece iPhone 11 modelleri için değil, 2020 iPhone modelleri için de önemli işaretler içeriyor.

Kamera Çıkıntısı Bulunmayan iPhone 11

Paylaşılan görsellerde çentikli ekran tasarımının kullanımının devam ettiğini görüyoruz. Telefonların çentikli ekran kısmında herhangi bir değişiklikle gündeme geldiğini görmeyeceğiz. Çentikli ekran tasarımının devam etmesi nedeniyle, genel hatlarıyla tasarımında korunacağı net bir şekilde görülüyor.

Asıl değişiklik yine arka kapak bölümünde karşımıza çıkacak. Arka kapak kısmında, neredeyse kesinleşen üçlü arka kamera diziliminin kullanılmaya devam edeceği görülüyor. Üst üste sıralı olarak gelecek çift arka kameranın dışında, yatay bir üçgen gibi konumlandırılmış olan bir üçüncü kamerada göreceğiz.

Üçüncü kameranın hemen yanında bir de flaş ışığının bulunduğunu göreceksiniz. Asıl ilginç olan ise şimdiye kadar paylaşılan görsellerde olduğu gibi iPhone 11 kamera alanının bir çıkıntı olarak gelmeyeceği.

iPhone 11

Daha doğrusu kamera alanının beklendiği kadar dışa çıkıntılı olmadığını göreceğiz. Bunun yerine neredeyse tamamen kasa üzerinde bulunan kamera alanının bulunduğunu görmek mümkün olacak.

Paylaşılan görsellerde yer alan bu detayların dışında 2020 modelleri için de önemli bir işaretin olduğunu belirtmiştik. İddialara göre sunulan bu kamera alanı 2020 iPhone modellerinde tamamen kasa üzerinde yer alacak. Yani daha doğru bir ifadeyle kasa üzerinde tam olarak gömülü kameraların sunulduğunu görmek mümkün olacak.

Yeni modelin tasarım kısmında paylaşılan detaylar bunlar ile sınırlı. Oldukça iddialı bir akıllı telefon serisi olması beklenen iPhone 11 modeliyle ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktığı zaman, sitemizde yeni detayları paylaşacağız. Şimdilik detayların bu kadar olduğunu söylemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone ile Çekilen Harika Kısa Film Yayınlandı

İlginizi Çekebilir:  iOS 12.3.1 Sonrasında Şarj Süreleri Değişti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?