iPhone 11 Ekran Değişimi için Önemli Güncelleme

0
163
iPhone 11 Ekran Değişimi

Apple’ın yeni akıllı telefonlarının yankıları sürüyor. Telefonların teslimatları başladı. Son olarak iFixit ekibi tarafından yeni akıllı telefonların parçalarının test edildiğini belirtmiştik. Bunun için ardı ardına videolar paylaşan ekip tarafından ilginç bir sistem ortaya çıkarıldı. iPhone 11 akıllı telefonlarında yer alan sistem, kullanıcıların epey bir canını sıkacak gibi duruyor. Öyle ki firmanın ekran değişimi için tek bir adres üzerinden gideceği ortaya çıktı. Kullanıcıların mutlaka iPhone 11 ekran değişimi için resmi servislerden hizmet alması gerekecek.

iPhone 11 Ekran Değişimi Uyarısı

Elde edilen bilgilere göre ekran değişimi için sadece Apple’ın onayladığı merkezleri tercih etmek gerekecek. Kullanıcıların orijinal ekran değişimi yapması ya da 3.parti ekran değişimi yapmasına rağmen, telefonun ekranında bir uyarı gösterilecek.

Telefonun ekranında 4 gün süren bir uyarı yer alacak. Siz orijinal parça ile ekran değişimi yaptırmış olsanız bile telefonların uyarı verdiğini göreceksiniz.

Bunun nedeni Apple’ın ekranlar ile telefonları eşleştiriyor olması. Yeni seri akıllı telefonların ekranı, bir kimlik gibi iPhone akıllı telefonları ile eşleştiriliyor. iPhone akıllı telefonları ile yapılan eşleştirme sonrasında ekran doğru bir şekilde çalışıyor.

Bu nedenle ekran değişimi için iPhone 11 akıllı telefonlarının mutlaka Apple yetkili servisinde yapılması gerekiyor. Apple tarafından yetkilendirilmiş olan teknisyenlerin, ekranı cihaza tanıtması ve yeni ekranı telefon ile eşleştirmesi gerekecek.

iPhone 11 Ekran Değişimi

Aksi halde ekranda yer alan uyarının 4 gün boyunca gitmediğini göreceğiz. iPhone 11 akıllı telefon modelleri için geçerli olacak olan bu sistemin, iOS 13.1 güncellemesinden sonra devreye sokulduğunu da ekleyelim. Ayrıca ekranlarda tek sıkıntı uyarı mesajı olmayacak. Bunun yanında ekranların True Tone teknolojisi de kullanılmayacak.

Yani özellikler kısmında da bir sınırlama söz konusu olacak. Bu şekilde Apple’ın ekran değişimi konusunda yetkili servisleri tek adres yapmayı hedeflediği görülüyor. 3.parti servislerden ya da ekranlardan yararlanmak isteyen kullanıcıları engelleme konusunda önemli bir adım atılmış oldu. Apple’ın bu kararının nasıl tepki göreceği ise merak konusu. Kullanıcılardan ne yönde bir tepki geleceğini bekleyip göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 11, 10 Eylül’de Karşımıza Çıkacak

Marka daha önce bu sistemi piller için uygulamıştı. Pilleri, dışarıdan bir servis ile değiştiren kullanıcıların uyarı mesajı ile karşı karşıya kaldıklarından söz etmiştik. Bu uyarı mesajlarının dışarıdan pil değiştirme dönemini sona erdirmesi bekleniyordu. Şimdi ise benzer durum ekranlar için geçerli olacak. Apple’ın tıpkı pillerde olduğu gibi tepki göreceği kesin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?