iPhone 11 Deep Fusion Çekim Örnekleri – Kamera Ne Kadar Yetenekli?

0
491
Deep Fusion

Apple’ın yeni kamera teknolojisi kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. iOS 13.2 beta sürümünün yayınlanmasının ardından Deep Fusion adı verilen kamera özelliği kesin olarak kullanıma sunulmuş oldu. Kamera özelliğinin kullanıma sunulmasıyla beraber testler başladı. Yeni kamera sisteminin ne kadar başarılı olduğunu gösteren bir test videosu bile yayınlandı.

Deep Fusion Beklenenden Başarılı

iPhone 11 akıllı telefonlarında kullanılan kameraların donanımsal olarak çok büyük bir fark sunmadığını düşünebilirsiniz. Sadece kameraların sayısının arttığı ve mini düzenlemeler geldiği düşünülüyor. Fakat Deep Fusion teknolojisi, durumun bundan farklı olduğunu net bir şekilde gösteriyor.

Apple kamera kısmında donanımsal olarak yaptığı değişiklikleri tam olarak açıklamış değil. Yani kamera özellikleri tüm detaylarıyla açıklanmıyor. Buna karşın yeni akıllı telefonların kamera donanımlarının da geliştirildiği de kesin.

Sadece kamera donanımı değil, bunun yanında kamera yazılımlarının da yenilendiği görüyoruz. İşe bir de A13 işlemcilerinin performansı eklenince fotoğraf performansı konusunda beklenen değerlerin elde edildiği görülüyor.

iOS 13.2 beta sürümü sonrasında yapılan testlerde de Deep Fusion teknolojisinin başarılı ortaya konulmuş durumda. Yeni işletim sistemi sürümünün final serisi çıkana kadar da bu özelliğin geliştirilmeye devam ettiğini göreceğiz. Zaten ilk beta sürümünde bazı hatalar da yok değil. Resimlerin tamamının seçilememesi, gece modunun bu özellik içerisinde kullanılamaması gibi hatalar dikkat çekiyor.

Söz konusu özelliğin karşılaştırmasının yapıldığı videoda eski teknoloji olarak adlandırabileceğimiz Smart HDR teknolojisiyle de karşılaştırma söz konusu. Genel değerlendirmede Deep Fusion sisteminin gözle görülür derece önde olduğunu görmek mümkün.

Fotoğraf kalitesi için oluşturulan farkın video kalitesiyle karşılaştırıldığı zaman farkın nasıl olacağı merak konusu. Genel değerlendirmeler için DxOMark sisteminde puanların açıklanmasını beklemek gerekecek.

İLGİLİ HABER:  Twitter Mesajlardan 140 Karakter Sınırlaması Kaldırıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?