iPhone 11 Dayanıklılık Videosu Yayınlandı

0
163

Akıllı telefon modelleri içerisinde dayanıklılık önem verilen konulardan biri haline gelmeye başladı. Milyarlar harcadığınız telefonun ilk darbede ya da ilk dış etkide kullanılmaz hale gelmesini istemezsiniz. Bu noktada markaların dayanıklılığı biraz daha öne çıkardığını görmeye başladık. Apple’da aynı şekilde bir çalışma yapmış ve iPhone 11 akıllı telefonlarını daha dayanıklı bir hale getirdiğini açıklamıştı.

Peki, gerçekten iPhone 11 akıllı telefonlarının yeteri kadar dayanıklı olduğunu görebildik mi? Telefonlar gerçekten söylendiği kadar dayanıklı mı? İşte iPhone 11 dayanıklılık testi.

iPhone 11 Dayanıklılık Testi

Dayanıklılık testinin bir önemi var çünkü Apple bu modelde iyon ile güçlendirilmiş olan camlar kullandığını açıklamıştı. Yani hem ön kısımda hem de arka kısımda kullanılan camların bir tık daha sağlam olmasını bekliyorduk.

Test zaten ekran kısmından başlıyor. Ekran kısmında 5.seviyeye kadar çiziklere karşı bir koruma sunulduğu görülüyor. Piyasada yer alan diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi 5.seviyeye kadar dayanan iPhone 11, 6. Seviyenin sonrasında ise çizilmeye başlıyor.

Yeni akıllı telefonların Pro modelinde 7.seviyeye kadar koruma sunulmuştu. Aynı dayanıklılık testinde 7.seviyeye kadar ekranların çizilmemesi bürük bir avantaj sağlayacaktır. Fakat ana model için aynı şeyi söylemek mümkün olmadı.

Ana modelde ekran 6.seviyede çizilmeye başlıyor. Yine aynı şekilde arka camda da koruma seviyesi benzer olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu akıllı telefonların kamera bölümünün ise beklenenden biraz daha iyi olduğunu belirtelim. Kamera alanı 6.seviyeye kadar rahat bir şekilde koruma sunuyor. 7.seviyede ise tornavida etkisinden sonra hasar almaya başlıyor.

Yani kamera kısmında istenen dayanıklılık sunulmuş durumda. Aynı şeyi kasa için söylemek mümkün olmayacak. Öyle ki kasa kısmında diğer telefonlarda olduğu gibi soyulmaların olduğu görülüyor. Telefonların çerçeveleri kolay bir şekilde soyuluyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone Suya Düştü, Ne Yapmalıyım ?

Bunun ana nedeni de metal çerçevelerin kullanılmış olması. Son olarak iPhone 11 akıllı telefonlarının ateşe maruz kaldığını da belirtelim. Ateşin uygulandığı bölge ise siyahlaşıp eski haline geliyor ancak tabii ki hasarlı bir bölge olarak dikkat çekiyor.

Dayanıklılık testinden çıkan sonuç, Apple’ın eski akıllı telefonları seviyesinde bir dayanıklılık sunulmuş durumda. En azından çizilme testlerinde durum bu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?