iPad ve iPhone Modellerinde Kiralama Dönemi

0
250
2018 iPhone

Akıllı telefonlar, dolar kuru, yeni teknolojiler derken uçuk fiyatlara ulaşmaya başladı. 5 bin TL gibi bir rakamın altında amiral gemisi modeli göremez olduk. Artan fiyatlar, hemen hemen tüm modelleri etkiledi. Hal böyle olunca, satış politikalarında da değişiklikler yaşanmaya başladı. Çok kısa bir süre önce ülkemizde de gündeme gelen telefon kiralama dönemi ise yeni gündem konusu. Ülkemizde de operatörler üzerinden uygulanacağı belirtilen sistem için ilk adımı T-Mobile attı. Ülkemizde düşünülen yapıdan biraz daha farklı bir yapıda da olsa, bu şekilde ilk kiralama dönemi başlamış oldu.

iPad ve iPhone Aylık Ödemeyle Alınabilecek

ABD’de faaliyet gösteren T-Mobile tarafından atılan ilk adımda, iPad ve iPhone modelleri için kiralama döneminin başladığı belirtildi. Açıklanan satış durumuna göre bazı şartların olduğunu da ekleyelim.

Öncelikle kiralama işleminin sınırlı bir kullanıcı kitlesi için geçerli olduğu görülecek. Bireysel kullanıcılarda yine bu kiralama sınırlamalarına giremeyecek. 25 ve üstü hesabı olan kurumsal faaliyet gösteren firmaların kampanyaya dahil olabilecekleri açıklandı.

iPad ve iPhone

İşletmeler için geçerli olacak olan kampanya kapsamında iPad ve iPhone modellerinin aylık olarak ödemeli bir sistemle sunulacağı belirtiliyor. İlk etapta herhangi bir ücret ödemeye ya da toplu ödeme gerçekleştirmeye gerek yok. Telefonları ve tabletleri aylık 18 dolar ödeme yaparak kiralamak mümkün olacak.

18 dolar karşılığında aylık olarak kiralanacak olan iPhone modeli, iPhone 8 akıllı telefonları olacak. Son seri iPhone ve iPad modellerinin dahil edildiği kampanya, bu alanda ilk örneklerden biri oldu. Ülkemizde de kısa bir süre sonra başlaması beklenen kiralama modelinin, ülkemizde nasıl uygulanacağını ise sistem kullanılmaya başladığında öğreneceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS Sürümlerinin Yeni Kullanım Oranları Açıklandı

İLGİLİ HABER:  iOS 12 ile Gelişmiş NFC Dönemine Giriyoruz

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?