iPad ve iPhone Gece Modu Nasıl Kullanılır?

0
855
iPhone Gece Modu

Apple’ın iOS işletim sistemi için güncellemeleri devam ediyor. Şu sıralar iOS 12 için yeni sürümlerin yayınlandığını görüyoruz. Beklenen birçok yeni özellik de yeni güncellemelerle beraber kullanıma alınıyor. Fakat ne yazık ki beklenen bazı özellikler hala kullanıma sunulmuş değil. Bu özelliklerden birisi de gerçek anlamda gece modu. Henüz iOS için tam olarak bir gece modu özelliğinin yayınlandığını söylemek mümkün değil. Bu yazımızda iPhone Gece Modu ve iPad gece modu kullanımı isteyen kullanıcılar için alternatif bit yöntemden söz edeceğiz.

iPad ve iPhone Gece Modu Özelliği

Bunun için kullanacağımız sistem Smart Invert sistemi. Smart Invert sistemi sayesinde iPad ya da iPhone Gece Modu özelliği olmasa da renkleri ters çevirerek karanlık temaya ulaşmak mümkün oluyor.

Klasik olarak sunulan invertör özelliğinin aksine Apple’ın kullandığı smart Invert özelliği görüntülerdeki ve diğer ortamlarda yer alan renkleri ve ayrıca koyu renk düzeni kullanan uygulamaları da değiştirmiyor. Bu sayede iOS cihazınızdaki renkler değişse bile fotoğraflarınızdaki renkleriniz değiştirilmiyor. Dilerseniz özelliğin kullanımına geçelim.

iPhone ve iPad Smart Invert Nasıl Açılır?

  • iPad ya da iPhone cihazınızdan ayarlarınızı açın. “ayarlar” kısmına girin ve ardından da genel sekmesine dokunun.

iPhone Gece Modu

  • Buradan ise “erişilebilirlik” ögesine tıklayın.
  • Ekran konaklamaları göster kısmına tıklamanız gerekecek.

iPhone Gece Modu

  • Ardından ise “Renkleri ters çevir” sekmesine dokunun.
  • Mac serisinde yer alan karanlık mod kullanımı kadar olmasa da iPhone ve iPad karanlık mod için kullanışlı bir özelliği açık konuma getirmiş olacaksınız.

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?