iPad U İddiaları Gündeme Gelmeye Başladı

0
356
iPad U

Apple’ın yeni bir tablet modeli üzerinde çalıştığı iddiaları bir süredir konuşuluyor. Aslında markanın yeni tablet modelleri üzerinde çalışması pek sürpriz değil. Beklenen durum bu. Fakat bunun yanında yeni tablet modellerinin özelliklerinin neler olacağı konusunda da çok detaylı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Son iddialar iPad U isimli katlanabilir bir modelin yolda olduğu yönünde.

iPad U Nasıl Bir Tablet Modeli Olacak?

İddiaların ortaya çıkmasının nedeni IHS Markit tarafından yapılan paylaşımlar. IHS Markit tarafından paylaşılan bilgilere göre iPad U serisi tablet modellerinin hazırlıkları başladı. Bu serinin en büyük farkı ise katlanabilir panellerin sunulması olacak. Tabletin katlanabilir bir seri olması, akıllı telefonların yeni bir rakibi olacağını gösteriyor.

Paylaşılan bilgilere göre yeni seri için özel bir OLED ekran siparişi verildi. Katlanabilir OLED ekranlar için siparişler verdiği ve bu yönde yeni tedarikçiler aradığı da iddia edilen Apple’ın tabletin çalışmalarını hızlandırdığı iddiası var.

Şu an için test ve geliştirme aşamasının devam ettiği iddiası gündeme gelen yeni tablet modelinin ne zaman tanıtılacağı konusunda ise en ufak bir bilgi bulunmuyor. Büyük bir ihtimalle yeni serinin tanıtımı için birkaç yıl beklemek gerekecek.

Henüz katlanabilir iPhone iddialarına ısınamamışken katlanabilir bir iPad fikri epey bir düşündürücü. iPad U adıyla anılması beklenen yeni model için detaylar ortaya çıktığı zaman paylaşımlarımıza ekleyeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Apple’ın Pratik Çözümler: LED Işıklı Şarj Kablosu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?