iPad Pro İçin Yeni Söylentiler Gelmeye Devam Ediyor

0
369

Apple’ın iç üretim zaman çizelgesinde yer alan Apple Watch lansmanı nedeniyle “iPad Pro” raporlarında ve dolaşan söylentilerindeki durgunluğun ardından büyük ekranlı iPad için ortaya atılan boyut iddiaları bir kez daha onu gündeme taşımayı başarmış oldu.

Aralık 2014 tarihli raporda, yeni iPad Pro’nun boyutlarının 305.70 mm x 222.60 mm x 7.20 mm veya 12 inç x 8.7 inç x 0.28 inç ile 12.9 inç ekrana işaret ediyordu. Daha önceki rakamlara göre biraz daha büyük olarak lanse edilen iPad Pro, önceki sözde tasarım çizimlerine yakın ölçülere sahipti. Şimdiye kadar kaynakların işaret ettiği ekran boyutu 12.9 inç olsa da son kaynağa göre iPad Pro’nun ekran boyutu 12.2 inç olacak.iPad-Pro-iPad-Plus-Air

Boyutları ötesinde yeni iPad Pro üst ve altta olmak üzere dört hoparlöre, güç düğmesine, kulaklık jakına, şarj girişine ve ses düğmelerine sahip olacak. Tasarımı yapısı ile hemen hemen iPad Air 2’ye benzerlik gösteren iPad Pro’nun ses düğmelerinin yanında küçük bir mikrofon deliğine sahip olduğu görülüyor. Bir önceki rapora göre yayınlanan bu raporda sol kenar merkezinde herhangi bir giriş yok. Yani iPad Pro’da USB-C portu yer almayacak gibi duruyor.

Her ne kadar söylentiler fazla güven vermesede iPad Pro için kimi kılıf üreticileri kolları sıvadı ve koruyucu kılıf üretimine başladılar bile. Unbox Therapy söylentilere göre iPad Pro için tasarlanmış bir kılıfı inceledi;

iPad Pro’nun üç çekirdekli A8X işlemciye, 2 GB RAM ve Touch ID’ye sahip olacağı düşünülüyor ve bunun yanında isteğe bağlı olarak, opsiyonel olarak sunulacak Stylus kaleme de sahip olması bekleniyor. Apple’ın önceki iPad lansman tarihlerine bakıldığında yeni iPad Pro’nun Eylül ayında üretiminin tamamlanması ve Ekim-Kasım aylarında tanıtılarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple: iOS 10.2.1 iPhone 6 ve 6s'lerin kapanma sorununu azaltıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?