iPad Pro Bükülme Sorunu için Resmi Açıklama

1
131
2018 iPad Pro

Apple’ın yeni tablet serisi olarak tanıtılan 2018 iPad Pro modeli bir süredir sorunlarıyla gündemde. Teknik sorun değil ancak tabletin kasa bölümünde bir sıkıntı olduğu gündeme gelmişti. Daha önce paylaştığımız haberlerde de yeni tablet modelinin bükülme sıkıntısı olduğunu paylaşmıştık.

Kasasının yeteri kadar sağlam olmadığı tartışılan 2018 iPad Pro modellerinin kutudan da bükülerek çıktığı konusunda bazı iddialar vardı. Ardı ardına gelen bu iddiaların ardından Apple tarafından konuya ilişkin de bir açıklama yapıldı.

2018 iPad Pro Üretim Tekniği Açıklandı

İncelemelerimizde de yer verdiğimiz gibi 2018 iPad Pro tablet serisinde çok ince bir kasaya yer verildi. Apple yaptığı açıklamada da bu teknolojiden söz ediyor. Kasanın üretiminde co-molding sisteminin kullanıldığı açıklandı. Bu sistem, SIM kart destekli modellerde plastik anten bantlarına metal bileşiminin yapılması sağlanıyor.

2018 iPad Pro

Yani oldukça yüksek bir sıcaklıkla plastik alüminyum kasaya monte ediliyor. Bu işlemin ardından ise kasaların soğuma işlemine alındığı belirtiliyor. Daha sonra CNC işlemiyle beraber birleştirmeye geçiliyor. Söz konusu üretim teknolojisinin bazı bükülme sorunlarına neden olabileceğini belirtelim. Daha doğrusu bu sistemle beraber belli açılardan bakıldığı zaman kasalarda bükülme durumu fark edilebiliyor.

Yeni yapılan açıklamaya göre bükülme kapasitesi 0.4 mm gibi bir değere kadar kabul edilebilir. 0.4 mm bükülme toleransına sahip olan kasanın, daha yüksek bir bükülme durumunda ise garanti şartlarının geçerli olduğu açıklandı. Eğer yeni tabletin kasasının daha fazla büküldüğünü düşünüyorsanız servise başvurmanız gerekiyor. Ücretsiz değişim veya onarım hizmeti veriliyor.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

1 YORUM

  1. steve jobs’ın kemikleri sızlıyordur şimdi. nerede o ipad 2 nin taş gibi kasası, hala kullanıyoruz çizik dışında hiç bir yamukluk yok.

    görse bunları kafalarında kıra kıra kovar appleden hepsini =)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?