iPad Pro 4 GB, iPad Mini 4 ise 2 GB Ram ile Gelecek

0
396

Apple’ın 9 Eylül’de yaptığı etkinlikte tanıtığı yeni tablet modelleri olan iPad Pro ve iPad Mini 4‘ün teknik özellikleri de yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

Aslında Apple’ın yapmış olduğu bu etkinlik sonucunda ortaya çıkan ortak nokta ise Apple’ın yeni cihazlarındaki ram artışı. Böylelikle Apple kullanıcılarının daha hızlı cihazlara sahip olmalarını hedeflemiş durumda diyebiliriz.

iPad Pro ve iPad Mini 4 ile artık kullanılabilecek olan yazılımlar günlük hayatta kullandığımız bilgisayarların yazılımlarıyla çok benzer durumda, örneğiniPad Pro ile Adobe’nin Photoshop programı gibi grafik anlamında cihazları zorlayabilecek uygulamalar kullanılabilecek. Bu uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmesi adına cihazların ram kapasitelerinin de yeterli olması gerekiyordu.

Apple bu sorunu çözmek için iPad Pro’yu 4 GB ram ile kullanıcılarının karşısına çıkarırken, iPad Mini 4’ü ise 2 GB ram ile satışa sunacak. Böylece donanım ve yazılımın mükemmel uyumunu Apple sayesinde zirvede yaşayabileceğiz.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.3.1 Nasıl Yenilikler Getiriyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?