iPad Pro 2020 Performans Testlerinde Ortaya Çıktı

0
50
iPad Pro 2020

Sessiz sedasız yeni ürünlerini tanıtan Apple, yeni bir tablet modelini de duyurmuştu. Dün yapılan etkinlikle beraber duyurulan yeni tablet modeli iPad Pro 2020 serisinin tüm özellikleri açıklanmadı.

Daha doğrusu her zaman olduğu gibi bazı özellikler direkt olarak açıklanmadı. Bu özellikler içerisinde RAM kapasitesi de yer alıyor. Tablet içerisinde kaç GB RAM bulunacağı konusunda tanıtım sırasında resmi bir açıklama yapılmamış olsa da tanıtımın hemen sonrasında yapılan performans testlerinde RAM kapasitesi de ortaya çıkmış oldu.

iPad Pro 2020, 6 GB RAM ile Geliyor

Yeni tablet modelinin AnTuTu testlerine girdiği ortaya çıktı. AnTuTu testlerine göre serinin içerisinde yer alan RAM miktarı 6 GB olarak görülüyor. Aslında Apple genelde düşük RAM kapasitelerine yer veriyor. Bu seride de 4 GB gibi bir RAM kapasitesinin kullanılması bekleniyordu.

Fakat LIDAR tarayıcının özelliklerini de tam olarak kullanmak adına RAM kapasitesi biraz daha yüksek tutulmuş gibi gözükmekte. Serinin içerisinde yer alan 6 GB RAM miktarının yanında depolama alanı kısmında ise 128 GB depolama alanının sunulduğu görülüyor.

iPad Pro 2020

iOS 13.4 ile çalışan tabletin içerisinde yer alan işlemciler ise tanıtım sırasında duyurulan A12Z işlemcileri oldu. A12Z Bionic işlemcilerinin toplamda 8 çekirdekli olduğunu da ekleyelim. Ana işlemci modelinden farklı olarak 8 çekirdekli modelde 8 adet GPU çekirdeği de bulunuyor.

İşlemcilerin 8 çekirdekli ve 8 GPU çekirdekli olduğu görülüyor ancak performans kısmında geçen seneye göre çok farklı bir değer sunulmadığı görülüyor. Performans derecelendirmesi konusunda eski serinin çok üzerine çıkılmadığı ortada. Genel değerlendirmede serinin almış olduğu AnTuTu puanı ise 712218 puan olarak açıklandı. Geçen sene ile hemen hemen aynı performans değerleri elde edilmiş durumda. Tabii ki burada grafik konusunda daha iyi bir seçenek sunulduğunu da eklemiş olalım.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?