iPad Pro 2019 Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı

iPad Pro 2019 kamera detayları ortaya çıktı.

0
233
iPad Pro 2019

iPhone akıllı telefon modellerinde beklenen değişim iPhone 11 modelleriyle beraber geldi. Söz konusu akıllı telefon modellerinde kamera değişimi yaşandı. Yeni akıllı telefonların kamera kısmında 3 arka kameraya geçiş yaptığını görmüştük. Yeni akıllı telefonlar için yapılan bu değişiklik Apple’ın bir değişiklik süreci içerisinde olduğunu gösteriyor. Sadece iPhone akıllı telefon modelleri için değil, görünen o ki iPad modelleri için de bir değişiklik yapılacak.

iPad Pro 2019 Kameraları Değişiyor.

iPhone akıllı telefon modellerinde başlayan kamera değişikliklerinin iPad Pro 2019 modelinde de devam etmesi bekleniyor. Bu modelde de 3 arka kamera kullanımına geçilecek. Tıpkı iPhone 11 Pro Max ve iPhone 11 Pro modelinde olduğu gibi kare şeklinde bir kamera alanına yer verilecek.

Fakat bu kez kamera kısmında üçgen bir tasarım sunulmayacak. Bu kez kare kamera alanının içerisinde simekrik şekilde kamera yerleşimi yapılacak. Flaş ışığı da bu kamera alanının tamamlanmasını sağlayacak. Tıpkı Mate modellerinde yer alan dörtlü kamera dizilimi gibi bir kamera dizilimi karşımıza çıkmış olacak.

Hep tasarımdan bahsettik ancak sadece tasarım kısmını ele almamak gerekiyor. Bunun yanında iPad Pro 2019 modelinde yer alacak olan kameralar için teknik kısımda da neler sunulacağı ortaya çıkmış durumda.

iPad Pro 2019

Buna göre yeni seri tablet modellerinde 12 MP f/1.8 diyafram açıklığı bulunan bir ana kamera karşımıza çıkacak. Ek olarak 12 MP değerinde f/2.0 telefoto kamerası karşımıza çıkacak. Son kısımda ise 12 MP değerinde f/2.4 ultra geniş açılı bir kamera göreceğiz.

Açıkçası bu kameralar iPhone 11 Pro modelinde kullanılan kameralar ile aynı özelliklere sahip olacak. iPadOS işletim sistemiyle beraber kamera deneyiminin nasıl olacağı ise bir başka merak konusu. Tüm bu noktaların açığa kavuşacağı tanıtım içinse biraz beklemek gerekecek.

İLGİLİ HABER:  Apple Maps (Apple Haritalar) nedir?

Öyle ki yeni tablet modellerinin tanıtımı 2020 yılında yapılacak. Yani biraz daha beklememiz lazım. Tam olarak tanıtım tarihi konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Kesin tarih belli olduğu zaman daha detaylı paylaşımlar yapacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?