iPad Pro (2018)

Yeni tablet modellerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Aradan neredeyse 20 gün geçti. Hem resmi olarak hem de belli başlı e ticaret sitelerinde de satışa çıkan iPad Pro (2018) için merak edilen özelliklerde bir bir ortaya çıkıyor. Bu özelliklerden birisi de yeni tablet modelinde ekran görüntüsünün nasıl alınacağı. Aslında oldukça basit gelebilir fakat iPad Pro (2018) modeliyle beraber önemli tasarım değişikliklerine gidildi.

Haliyle bu modelde ekran görüntüsü almak için kullanılan sistemlerde değişikliğe uğramış oldu. Hemen iPad Pro (2018) ekran görüntüsü alma ayarlarına bakalım.

iPad Pro (2018) Ekran Görüntüsü Alma

Yapacağını işlemler oldukça kolay. Sadece tuşların yerinin değiştiğini düşünebilirsiniz. Bunun dışında bir değişiklik yok.

  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz görüntüsü açın.
  • Görüntüyü istediğiniz şekilde tam olarak ayarladıktan sonra ise iPad Pro (2018) üzerinde yer alan “Uyku/uyandırma düğmesi + ses açma” tuşuna basın. Tuşlara aynı anda basmanız gerekiyor.

iPad Pro (2018)

  • Tuşlara aynı anda bastığınız zaman ekran beyaz renkte yanıp sönecek ve kamera sesi gelecek. Aldığınız ekran görüntüsünün bir önizlemesi ise sol alt kısımda gözükecek. Bu görüntünün düzenlemek için anında işaretleme özelliğinden de yararlanabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri için Anında İşaretleme Özelliği

Bahsettiğimiz gibi ekran görüntüsü aldığınız zaman, ekranın sol alt köşesinde aldığınız ekran görüntüsüne ilişkin bir demo görüntülenecek.

Bu görüntüye dokunmanız durumunda ise ekran görüntüsünü kaydetmeden ya da paylaşmadan önce hızlıca düzenleyebileceğiniz araçların bulunduğu anında işaretleme bölümüne geçersiniz. Bu kısımda ekran görüntülerinizi kırpabilir, işaretleyebilir ve buna benzer tüm düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Ekran Görüntülerini Nasıl Düzenleriz?

iPad Pro (2018) modelinde aldığınız ekran görüntüleri sonradan düzenlemek isterseniz de yapacağınız düzenlemeler bellidir. Bunun için yapacağınız işlemlerden söz edelim.

  • Ana ekrandan “Fotoğraflar” uygulamasına giriş yapın. Ekran görüntüleri fotoğraflar bölümüne kayıt edilmekte.

iPad Pro (2018)

  • Fotoğraflar kısmına girdikten sonra ise “Albümler” kısmına girmeniz gerekecek.
  • Şimdi ise “ekran görüntüleri” kısmına tıklamanız gerekecek.
  • Daha sonra düzenlemek istediğiniz ekran görüntüsünü seçmeniz gerekecek.
  • Düzenleme yapmak için sağ üst köşede yer alan “düzenle” sekmesini kullanın.

Tüm düzenlemeleri bu ekran üzerinden yapmanız mümkün. Ekstra herhangi bir araca ihtiyacınız olmayacaktır. Hemen hemen tüm araçlar bu ekran üzerinde sunuluyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?