12.9 inçlik iPad Pro (2018)

Yeni tablet ve yeni Mac modelleri için uzun süredir bekleyiş var. En azından iPad Pro 2018 tablet modelinin yeni iPhone modellerinin etkinliğinde tanıtılacağını düşünüyorduk. Ancak 3 yeni iPhone modelinin tanıtılması, yeni iPad modelinin unutulmasına neden oldu. Şimdi ise yayınlanan yeni bir raporla beraber iPad Pro 2018 tablet modellerinin özellikleri ortaya çıktı. Hatta sadece özellikler değil, bunun yanında yeni tablet modelinin ne zaman tanıtılacağına ilişkin de bazı bilgiler var. Rapora göre tüm özellikleri ve çıkış tarihini değerlendirelim.

iPad Pro 2018 Nasıl Bir Model Olacak?

Raporlara göre iPad Pro 2018 modelinde özel bir ekran gelecek. iPhone X ile başlayan uçtan uca ekran tasarımına bu modelde de yer verilecek. Kısacası akıllı telefonlarda yaşanan değişim, tablet modellerinde de yaşanmış olacak.

iPad Pro 2018

iPad Pro 2018 için sunulacak olan ekran üzerinde Face ID alanı ise yine öne çıkan kısım olacak. Sadece Face ID sisteminde değil, genel olarak ekran tasarımında yapılan değişiklikler Apple’ı yeni bir sınıfa taşımış olacak. Ekran kısmında detayları bitirmeden önce TrueDepth kamera sisteminin kullanılacağını ve Face ID için iPhone Xs benzeri bir bölümün öne çıkacağını hatırlatalım.

Ekran boyutu kısmında ise iki farklı seçeneğimiz olacak. İlk modelde 10.5 inç iPad serisinin sunulduğunu, ikinci modelde ise 12.9 inç bir ekran sunulduğunu göreceğiz.

Yeni Bağlantı Desteği

iPad Pro 2018 modelinin ekranı dışında en çok dikkat çeken bölümü USB Type C desteği olacak. Apple tabletlerini çok daha işlevsel hale getirmek adına USB Type C bağlantısına yer verecek. Özel bir ayar menüsüyle beraber sunulacak yeni bağlantı, 4K HDR video çıkışı sağlayacak ve tabletleri harici ekranlara çok rahat bir şekilde bağlayabileceksiniz.

Yeni iPad Pro

Son olarak akıllı kalem desteğinden söz edelim. Raporlara göre bu model beraberinde özel bir akıllı kalem getirecek. Yeni akıllı kalemlerle beraber diğer cihazlarla daha kolay bağlantı kurmamız mümkün olacak.

Ne Zaman Tanıtılacak?

iPad Pro 2018 modeli için tanıtım tarihini çok beklemek gerekmeyecek. Bu modelin Ekim ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Özelliklerin ortaya çıktığı raporda da Ekim ayı işaret ediliyor. Aynı zamanda sürpriz bir Mac modeli de bekliyoruz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?