Gelen haberlere göre Apple 2017 yılında yeni iPad Pro 2 modellerini tanıtacak. Tanıtım günleri giderek yaklaşırken biz de yeni iPad Pro 2 hakkında gelen haberleri 5 ana maddede toparlayalım istedik.

iPad Pro stoklarda bulunamıyor

Apple henüz iPad Pro 2’nin lansmanını duyurmadı.  Amerika’da popüler satış merkezlerinde iPad Air 2 ve iPad Pro’nun stoklarının azaldığı da gelen haberler arasında. Ülkemizde de bu durum geçerli. Gönderim için 2-3 hafta sonrasına gün veriliyor.

 

 

Henüz doğrulanmış birşey olmasa da Apple’ın bu 2-3 hafta sonrasına gün verme davranışının yeni ürünün habercisi olduğu söyleniyor. BU haberlere göre birkaç hafta içinde iPad Pro 2’yi görebiliriz.

iPad Pro 2 ne zaman duyurulacak?

Haziran ayıda yapılacak WWDC 2017 öncesinde Mart ayında Apple tarafından iPad Pro 2’nin tanıtılacağı MacRumors sitesinde yazdı.

iPad Pro

Geçen yıl Apple mart ayında iPhone SE ve 9.7 inç iPad Pro tanıtımını yapmıştı. Eylülde ise Apple Watch ve MacBook Pro tanıtımları bunu takip etmişti.

 

Apple genellikle mart etkinliklerinden birkaç hafta önce davetiyeleri dağıtmaya başlıyor. Bu yüzden yakında bu konudaki bilgiler netleşecek.

iPad Pro 2 ne zaman satılmaya başlanacak?

Apple Mart ayında iPad Pro 2’nin duyurusunu yaparsa, birkaç gün içinde de satışına başlayacaktır.

Geçen yıl 9,7 inç iPAd Pro 21 Martta duyurulmuş ve 31 Martta tüm dünyada satılmaya başlanmıştı. Şirket 9.7 inç iPad Pro modellerinin ön siparişlerini de 24 Martta almaya başlamıştı.

iPad Pro 2 özellikleri nasıl olacak?

iPad Pro 2 özellikleri hakkında çeşitli rivayetler var. Bunlar doğal olarak henüz Apple tarafından doğrulanmış değil.

Gelen haberler Apple’ın iPad Pro adı altında 2 veya 3 yeni iPad modelini tanıtacağı şeklinde.  Bununla birlikte 9,7 inç ve 12,9 inç modellerin olacağı söyleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple’ın Yeni iPad Serisi Detayları Ortaya Çıkıyor

Japon dergisi Mac Otokara ise iPad Pro 2 modellerinin şu şekilde olacağını yazdı:

 

 

 

  • 7.9-inç iPad Pro 2
  • 10.1-inç iPad Pro 2
  • 12.9-inç iPad Pro 2

Bu konuda daha önce birçok isabetli iddiaları olan ünlü analist Ming Chi Kuo ise iPad Pro 2’nin modellerinin şöyle olacağını yazdı:

  • Düşük maliyetli 9.7-inç iPad (Muhtemelen iPad Air 3)
  • 10.5-inç iPad Pro 2
  • 12.9-inç iPad Pro 2

Gelen haberler ekran büyüklüklerinde anlaşamasalar da 2017’de gelecek iPadlerin sayısı hakkında hemfikirler: 3 tane

Apple raporlarına göre 12,9 inç iPad Pro 2’de True Tone ekran olacak. Bu özellik şu an 9.7 inç iPad Pro’larda var. Bu özellikle birlikte çevreye göre ekran renkleri ve parlaklığı otomatik olarak ayarlanıyor.

12.9 inç iPad Pro 2 modellerinde 12 megapiksel arka iSight kamera olacak. Quad mikrofonlar ve 3.5 mm kulaklık girişi de gelen haberler arasında. Apple geçen yıl iPhone’lardan 3.5 mm kulaklık girişini kaldırmıştı.

iPad Pro 2’nin işlemcisi olarak A10x çipinin kullanılacağı da iddialar arasında. iPhone 7’lerde A10 çipi kullanılıyordu. A10X ise çeşitli bechmark testlerinde A10’dan daha iyi performans gösteriyor. Bu haberin kaynağı ise Digitimes.

 

 

iPad Pro 2 yazılımı

Bloomberg raporuna göre iPad yazılımı iOS 10’un son versiyonları olacak. Şu an için en son iOS 10.3 betası yayınlandı.

 

Apple henüz iOS 10.3’ün genel kullanıcı sürümünü yayınlamadı. Ancak mart ayına kadar yayınlanması beklentiler arasında.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?