iPad Mini Yeni Ekranlarla Beraber Gelecek

0
100
mini-LED

iPad Mini, Apple’ın bu yıl içerisinde yenilemeyi planladığı ürünler arasında geliyor. Özellikleri ve fiyatı konusunda net bilgileri yok ancak iPad Mini modellerinde kullanılacak olan ekran teknoloji için bazı önemli bilgiler paylaşılmaya başlandı. Son olarak ünlü analist Ming Chi Kuo tarafından bu konuda merak uyandıracak açıklamalar yapıldı. Açıklamalara göre iPad Mini modellerinde mini-LED ekran sistemi kullanılacak. Yeni ekran teknolojiyle beraber genel görüntü kalitesinde de bir artış söz konusu olacak.

iPad Mini için mini-LED Dönemi

Yeni tablet serisinde kullanılacak olan ekranların LCD ya da OLED yerine mini-LED olacağı bilgisi verildi. Bu demek oluyor ki ekranlarda daha iyi görüntü kalitesini görmüş olacağız. mini-LED ekranların standart olarak sunulan LED ekranlardan farklı olduğunu ve merkez aydınlatma sunmadığını göreceğiz.

Her piksel için ayrı bir aydınlatma sunulacak ve bu da çok daha iyi görüntü kalitesinin sunulacağı anlamına geliyor. Daha iyi görüntü kalitesi sunacak olan ekranların bir geçiş döneminde olacağını görmek mümkün olacak.

mini-LED

Bu ekranlar da geçiş ekranları olacak. mini-LED döneminin başarılı bir şekilde geçilmesinden sonra Micro LED dönemine geçiş yapılacak. Şimdilik mini-LED kullanılacak olan cihazların sayısının da 6 adet ile sınırlı olması bekleniyor.

Önümüzdeki sene ise micro LED ekranlara geçiş yapıldığını göreceğiz. Fakat bu süreçte tam olarak nasıl bir değişim sunulacağını zaman gösterecek. Şimdilik iPad Mini üzerinde bir değişiklik beklentisi var. Diğer iPad modellerinde herhangi bir değişiklik beklenmemekte. Yine bu modellerde de LCD ekran kullanılması bekleniyor. Dediğimiz gibi asıl değişim 2021 yılında yapılacak. Özellikle micro LED konusunda beklenen değişimlerin bir sonraki seneye kalması söz konusu olacak.

İLGİLİ HABER:  ARKIT DENEDİM! TÜRKİYEDE İLK! ARKİT NASIL YÜKLENİR?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?