iPad Mini 5 Tanıtım Tarihine İlişkin İlk Bilgiler

0
44
iPad Mini 5

Bükülme sorunu iddiası, güçlü teknik özellikleri ve yenilenen tasarımlarıyla gündemden bir türlü düşmeyen 2018 iPad Pro modeli, Apple’ın en güncel tablet modeli olmasının yanı sıra yeni nesle geçiş modeli de oldu. Bu alanda Apple’ın rakiplerini geride bırakacak bir tasarımla gözler önüne çıktığını gördük.

Görünen o ki tasarım kısmında yapılan bu değişiklik yeni bir tablet modelinde de kendisini gösterecek. Çok kısa bir süre önce haberlerine yer verdiğimiz iPad Mini 5 tableti, bu alanda markanın devam serisi olacak. Tasarımı yenilenecek olan uygun fiyatlı tablet serisi için çok önemli detaylarda gelmeye başladı. İlk olarak tanıtım tarihine ilişkin bilgiler almaya başladık.

iPad Mini 5 Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?

Uygun fiyatlı tablet modeli olmasına karşın yenilenmiş tasarımıyla beraber gelecek olan iPad Mini 5, çok uzun süre beklenen bir model olmayacak. Tabletin Spring Forward etkinliğinde karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Etkinlik kapsamında fiyatının da açıklanmasını beklediğimiz tabletin, kasa boyutu kısmında yine aynı değere sahip olacağını da söyleyebiliriz.

iPad Mini 5

iPad Mini 4 modelinde olduğu gibi 9.7 inçlik bir kasaya karşın 10 inçlik bir ekran boyutu sunacağı iddia edilen tabletlerin, A11 Bionic işlemcilerinden güç alacağı da başka bir detay. A11 serisi, eski nesil işlemcilerin bu modelde kullanılması muhtemel olsa da farklı bir sürpriz gelebileceği ihtimalinin olduğunu da ekleyelim. Face ID ile Touch ID arasında bir seçimin yapılmasını beklediğimiz tabletin, yüz tanıma sistemine sahip olup olmayacağı da kesin değil.

Muhtemelen parmak izi sensörlerine geri dönüş yapıldığını görmek mümkün olabilir. Tabii ki çerçevelerin çok daha ince olması ve 2018 iPad Pro modelinde yakalanan havanın devam ettirilmek istenmesi de parmak izi yerleşimlerinin çok daha farklı olacağını ortaya koyuyor. Belki de bir sürpriz görür ve ekrandan parmak izi algılayan bir tabletle karşı karşıya kalırız.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?