Apple’ın yeni iPad serisi için beklenen tanıtım yapıldı. Geçen ayın sonunda tanıtımı yapılan yeni tablet modelleri içerisinde en çok dikkat çeken modelin ise iPad Mini 5 modeli olduğunu görmüştük. Uygun fiyatlı bir seri olarak gelen tablet modelinin en önemli artısı ise yenilenen teknik donanım olmuştu. Öyle ki ne kadar uygun fiyatlı olursa olsun, Apple bu serinin içerisinde A12 Bionic işlemcileri kullanmıştı. Haliyle dikkat çeken serinin RAM bellek miktarında da artışı gittiği ortaya çıktı.

iPad Mini 5 Yeni RAM bellekle Geliyor

Apple, her zaman olduğu gibi tanıtım sırasında iPad Mini 5 modellerinin RAM bellek miktarını açıklamamıştı. Marka tarafından bu konuda bir açıklama yapılmaması karşın iFixit ekibi iPad Mini 5 parçalanma testini gerçekleştirdi ve RAM bellek miktarını ortaya çıkardı.

iFixit ekibi tarafından yapılan test sonucunda 7.9 inçlik iPad içerisinde 3 GB RAM bellek miktarının olduğu ortaya çıktı. iPad Mini 5 modelinin içerisinde yer alan RAM bellek miktarının dışında, bu modelin tamir edilebilirlik seviyesi için de puanlama yapıldı. Ekip puanlama olarak 10 üzerinden 2 puan açıklaması yaptı.

Bunun nedeni iPad Mini 5 tabletinin içine ulaşmanın pek kolay olmaması. Tabletin sökülmesi oldukça zor ve profesyonel bir kişi istiyor. Ekran değişimi için Touch ID tuşunun çıkarılması, kasanın sökülmesi için de oldukça güçlü yapıştırıcının açılması gerekiyor. Böyle değerlendirildiği zaman ekibe göre 10 üzerinden 2 puan gibi oldukça düşük bir puan verildiğini görüyoruz.

Her ne kadar tamir edilebilirlik puanı düşük olsa da iPad Mini 5 modeliyle beraber 3 GB RAM bellek miktarına geçilmesi de oldukça önemli bir artı.

İlginizi Çekebilir: Apple Card Türkiye’ye Gelecek Mi?

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?