iPad Mini 5 Özellikleri Neler Olacak?

0
208
iPad Mini 5

Apple bir süredir sessizliğini koruyor. Rakip markaların ardı ardına yeni amiral gemisi akıllı telefon modelleri satışa çıkıyor. Bir yandan MWC 2019 fuarı bir yandan da Samsung’un yeni akıllı telefonlarını tanıttığı etkinliği derken Apple’ın iyiden iyiye sessizliğe büründüğünü söylemek yanlış olmaz. Şu sıralar ise markanın sürpriz ürünlerle yeniden atağa geçmesi bekleniyor. Bu ürünlerin başında da iPad Mini 5 serisi geliyor. Mini iPad modellerinin devamı niteliğinde olacak ve nispeten daha uygun fiyatlı olması beklenen yeni tabletler ile ilgili ortaya çıkan detaylarda oldukça ilginç. Peki gerçekten nasıl bir tablet modeli bekliyoruz?

iPad Mini 5 Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni iPad modelinde yeni bir kasa görme şansımız olmayacak. Paylaşılan son görseller ve ortaya çıkan teknik çizimler, tanıdık bir iPad tasarımının geleceğini gösteriyor. Yine metal bir arka kapak kullanacak olan tablet, üst kısımda anten çizgisi bölümü içerecek. Anten çizgisinin hemen yanında yer alan kameraların ise mini boyutları dikkat çekecek.

iPad Mini 5

Yine mini tek arka kameranın kullanılacağı tablet modelinin ön kısımda ise çerçeveli bir yapıya sahip olması bekleniyor. Yine çerçeve kısmında bir daralma söz konusu olacak ancak bu iPad Pro 2018 modelinde olduğu kadar olmayacak. Çünkü iPad Mini 5 modelinde Home tuşunun yer aldığını ve Touch ID sisteminin devam ettiğini göreceğiz. Muhtemelen Face ID teknolojisine yer verilmeyecek. Bu şekilde fiyat biraz daha aşağı çekilecek.

iPad Mini 5 Teknik Özellikleri Neler Olacak?

Ne yazık ki yeni modelin teknik özellikleri konusunda çok net bilgiler yok. Buna karşın beklentiler de ortaya çıkmadı değil. Uygun fiyatlı bir seri olarak karşımıza gelmesini beklediğimiz iPad Mini 5 serisinde muhtemelen 9.7 inçlik bir ekran boyutunun kullanılması bekleniyor. 9.7 inç ekran boyutunun ne kadar başarılı bir şekilde sunulacağı ise tartışılır.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3 & iOS 10.2.1 hız testleri

iPad Mini 5

Çerçeve oranlarını bilmiyoruz. Bunun dışında işlemci olarak A11 Bionic modeline yer verilmesi gündemde. A10X ya da A11 işlemcilerini göreceğimiz tablet, 2 GB RAM bellek miktarına sahip olacak gibi. Muhtemelen yine 8 MP değerinde bir arka kameraya sahip olacak cihazın diğer teknik detayları için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Tanıtım Ne Zaman?

Bu konuda da net bilgi olmamasına karşın Mart ayı içerisinde yeni bir sürpriz bekleniyor. Ay ortasına doğru iPad Mini 5 tanıtımının yapılması sürpriz olmaz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?