Apple’ın uygun fiyatlı ürünler için tanıtım yapacağı bilinen bir gerçek. iPhone SE modelinin yeni neslinin geleceğinin ortaya çıkması, bunun dışında AirPods için yenilemelerin yapılacağının açıklanmasının ardından şimdi ise uygun fiyatlı bir iPad modeli ortaya çıktı. Daha önce iddiaları gündeme gelen iPad Mini 5 modeli için bu kez ortaya çıkan bilgiler yeni modelin kısa süre sonra geleceğini gösteriyor. Öyle ki bu kez iPad Mini 5 modelleri sertifika onaylarında karşımıza çıktı.

iPad Mini 5 Ne Zaman Gelecek?

23 Ocak tarihinde onaylandığı görülen sertifikalara göre birkaç farklı versiyon ile yeni modelleri göreceğiz. Sertifika üzerinde 6 farklı versiyon için onay alındığı görülüyor. Tabii ki bu modellerin farkı WİFİ desteği gibi desteklere göre değişiyor. WİFİ + Hücresel ağ kullanan LTE destekli model ayrı kod numarasıyla sınıflandırılıyor.

iPad Mini 5

Uygun fiyatlı olmasını beklediğimiz iPad Mini 5 modelinin teknik özellikleri için bir detay paylaşımı yapıldığını söylemek ise yanlış olur. Sertifika üzerinde teknik özellikler için hiçbir bilgi paylaşımı yapılmamış durumda. Sadece 23 Ocak tarihinde yeni bir tablet için onay alındığı ve bu tabletin 6 farklı versiyonun olacağı görülüyor.

Bunların dışında tanıtım tarihi ve benzeri detaylar konusunda da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Özellikle bu modellerin fiyatlarının nasıl olacağı merakla bekleniyor. Ne yazık ki şu an için fiyat konusunda da bir bilgi paylaşımı yapmak mümkün değil. Kısa süre içerisinde yeni tablet serisi için detayların ortaya çıktığını görmek mümkün olacak. Şimdilik gelen bilgiler bunlar ile sınırlı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?