iPad Mini 4’le İlgili Yeni Sızıntılar: iPad Air 2 Benzeri Daha İnce Tasarım ve Donanımsal Yükseltmeler

0
592

Apple 2014 yılı sonunda iPad Air 2 ve iPad mini 3’ü tanıttı ve özellikle yeni mini’yi bekleyen pek çok kişi hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü tasarımı ve Touch ID eklenmesi dışında iPad mini 2’ye göre hiçbir farkı yoktu.

O zamandan beri Apple’ın yeni iPad mini’yi yenilemek için çalışmalara başladığı söylentileri başlamıştı. iPad Air 2 gibi ince ve benzer tasarım öğeleri, daha yüksek donanım ile geleceği düşünülen iPad mini 4’e ait olduğu söylenen arka kısımın görüntüleri ve videosu Fransız bir sitede paylaşıldı.

Yayınlanan videonun yanında görsellere bakıldığı zaman iPad mini’nin arka alüminyum kısmının iPad Air 2 benzeri şekilde tek bir satırda hoparlör yerine iki satıra bölündüğü görüşüyor.  iPad mini 2 ve iPad mini 3’e göre iPad mini 4’ün daha ince olacağı düşünülüyor. Yayınlanan bu görsellerle iPad mini 4’ün kalınlığını tahmin etmek zor.  Elbette ki iPad mini 4’de sadece tasarımsal değişiklikler olmayacak. Özellikle donanımsal yükseltmeler yapılacak. Muhtemelen işlemci olarak iPad Air 2’de kullanılab A8X işlemci veya yeni nesil A9 işlemcilerden birisi kullanılacak.

Yeni iPad mini’nin yakın zamanda güncellenerek tanıtılacağı düşünülse de bize göre iPad mini 4’ü Apple’ın her yıl yaptığı gibi sonbaharda tanıtması yüksek ihtimal.

İLGİLİ HABER:  Yeni MacBook Klavyeleri Ortaya Çıkmış Olabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?