Bu yazımızda; iPad’inizi Electra jailbreak sürümü ve bir Windows PC kullanarak nasıl jailbreak yapacağınıza dair işlemleri anlatacağız. Şu anda bu jailbreak yalnızca iOS 11.2 – 11.3.1 ve iOS 11.4b1 – iOS 11.4b3 çalıştıran cihazları desteklemektedir.

Geçtiğimiz hafta iOS 11.2 – 11.3.1 arasındaki tüm sürümleri destekleyen Electra jailbreak yayınlanmıştı. Bu konuda yaptığımız haber için tıklayın.

Jailbreak hakkında bilgi almak için Jailbreak nedir? başlıklı rehberimize bakabilirsiniz.

iPad jailbreak yapımı

#1 Başlamadan önce cihazınızı iCloud veya iTunes kullanarak yedekleyin. Jailbreak yapımı sırasında çeşitli sorunlar çıkabilir. Verilerinizi korumak sizin sorumluluğunuzdur.

#2 Buradan en son Electra jailbreak’i indirin ve Cydia Impactor’ı buradan indirin  ve PC’nizdeki bir klasöre kaydedin.

#3 Impactor.zip dosyasını sağ tıklayın ve klasöre çıkarın.

#4 Impactor.exe dosyasını çıkarttığınız klasörden çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırmamaya dikkat edin.

Onaylamanızı isteyen bir pencere açılırsa, çalıştırmayı kabul edin.

#5  IPad’inizi USB üzerinden bilgisayarınıza bağlayarak cihazınızda istenirse Güven’i seçin ve iTunes tarafından uyarı gelirse devam et seçeneğini belirleyin.

Daha önce indirdiğimiz Electra IPA’yı Cydia Impactor uygulamasına sürükleyip bırakın.

#6 Apple kimliğinizi ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Bu sadece IPA’nın cihazınızda çalışmasına izin verilmesinde kullanılır.

#7 Cydia Impactor IPA’yı imzalayacak ve iPad’inize yeni Electra jailbreak uygulamasını yükleyecek.

#8 SpringBoard’dan Ayarlar uygulamasını başlatın, ardından Ayarlar menüsünden Siri ve Arama’yı seçin.

“Hey Siri”yi Dinle ve Siri için Ana ekran düğmesi ayarlarını kapatın. (OFF durumuna getirin.)

#9 Ayarlar menüsüne dönün ve Genel’i seçin. Genel menüsünden Cihaz Yönetimi’ni seçin ve ardından Apple ID’nizi seçmek için öğesine dokunun.

Mail adresinizin yazdığı butona dokunun ve “Güven”e tıklayın.

#10 iPhone’un altından sürükleme yaparak Denetim merkezini açın ve Uçak simgesini tıklayarak cihazınızı “uçak moduna” alın.

#11 Güç butonuna basın ve iPad’inizi kapatın. Sonra iPad’i tekrar açın.

#12 Uçak modunda olduğunuzdan emin olun, ardından SpringBoard’unuzda yeni Electra uygulamasını başlatın.

#13 Jailbreak işlemine başlamak için Jailbreak düğmesine dokunun. Önceden yüklenmiş herhangi bir tweaks istemiyorsanız Tweaks düğmesini kapatın. (Bence aynen kalsın.)

#14 IPad’iniz şimdi yeniden başlatılacak. Tamamlandığında, Electra uygulamasını tekrar açın ve Jailbreak düğmesine tekrar dokunun.

#15 Electra artık Cydia’yı kuracak ve OpenSSH’nin çalışmakta olduğunu size bildirecek. Jailbreak’i tamamlamak için Çıkış düğmesine tıklayın!

İŞLEM TAMAM..

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda sorunsuz bir şekilde iPad’inize jailbreak yapmış olacaksınız. Sorun çıkarsa eksik birşeyler yapmışsınız demektir. Yeniden deneyin. Ana ekranda Cydia simgesini göreceksiniz. O sizin yeni AppStore’unuz. Electra jailbreak, cihazınızı kapattığınızda yeniden yapılmalı. Böyle bir durumda 13. adımdan itibaren tekrar jailbreak yapmanız gerekecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?