iPad İçin Yeni Model Hazırlıkları Başladı

0
92

Apple’ın ürünleri genelde pahalı ürünler sınıfında değerlendiriliyor. iPhone akıllı telefonları başta olmak üzere hemen hemen her üründe piyasanın çok daha üzerinde fiyatlar görüyoruz. Son dönemde tanıtılan iPad ve Mac modelleri içinde bu durum geçerli. Özellikle son iPad modellerinde ciddi oradan fiyat artışları gördük. Tabii ki bu durum Apple’ın ürünlerinin satışını da doğrudan etkilemekte. Bu durumun farkında olan Apple’ın ise sonunda durumu değiştirmek adına ilk adımı atacağı ortaya çıktı. Tabii ki mevcut serilerde önemli bir fiyat değişikliği olmayacak fakat iddialara göre Apple, daha uygun fiyatlı bir tablet modeli tanıtacak.

Uygun Fiyatlı iPad Geliyor

Markaya yakın kaynaklar tarafından gelen bilgilere göre zaten küçülme eğilimi içerisinde olan tablet sektörünü zenginleştirmek ve mevcut yerini korumak adına Apple, daha uygun fiyatlı bir tableti satışa çıkaracak. Markanın yeni tabletleri için istenecek olan fiyatın 259 dolar olacağı belirtiliyor. Mevcut serilere göre en az 70 dolar daha aşağıda fiyata sahip olacak olan yeni tabletlerin boyutunun ise 9.7 inç olması beklentisi var. Sadece tablet boyutu ve tabletin fiyatı konusunda detaylar verilmiş gibi gözüküyor. Bunun dışında donanım teknolojileri konusunda henüz istenen özelliklerin paylaşılmadığını görüyoruz.

iPad

Fiyatın düşük olması sonrasında Apple’ın yeni tablet modelinde daha düşük özelliklere yer vereceği düşüncesi şimdiden oluşmuş durumda. Fakat buna rağmen Apple’ın özelliklerde çok fazla kısma yapmayacağını belirten açıklamalarda var. Bunun için marka tarafından resmi bir açıklamayı bekliyoruz.

Sadece 9.7 inç ekrana sahip olması bile yine standart iPad modelleriyle karşı karşıya kalacağımızı gösteriyor. Yeni tabletlerin fiyatlarında yapılacak olan bu düzenleme sonrasında satışların durumunun nasıl olacağı ise başka bir işareti olarak gösterilebilir. Şu an için detayları beklemekten başka çare yok. Ayrıca son bir not olarak iPhone akıllı telefonlarını içinde daha uygun serilerin gelebileceğini hatırlatalım.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.3'le Birlikte Türkiye'de ki iPad'ler için Hotspot Özelliği Artık Kullanılabilir

İlginizi Çekebilir: Tüm iPhone X Modelleri İçerisinde Aynı Donanımlar Yok

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?