iPad İçin Yeni Klavyeler Gelebilir

0
36

iPad tablet satışlarında bir düşüş yaşadığı gerçek. Sadece Apple’ın tabletlerinde değil bunun dışında genel olarak tüm tablet pazarında satışlarda düşüş olduğunu da biliyoruz. Apple’ın bu noktada düşüşünün ise %14 oranında olması markanın yeni seri tabletlerine daha fazla önem vermesine de neden oldu.

Bu noktada markanın ne zaman tanıtımını yapacağı henüz belli olmayan iPad 2017 tablet modelleri için yeni iddialarda gündeme gelmeye devam ediyor. Apple’ın akıllı telefonlarından sonra tanıtması beklenen yeni seri tabletleri için ortaya çıkan son detaylar ise klavye seçimleri konusunda oldu. İddialara göre iPad 2017 serisinde yeni bir klavye modeline yer verilecek.

Emoji Tuşları Mı Geliyor?

Ortaya çıkan patent görselleri ile beraber Apple’ın yeni seri iPad klavyeleri için düşündüğü iddia edilen bir sistemde ortaya çıktı. Ortaya çıkan sisteme göre Apple’ın yeni seri tabletlerinde yer alacak olan klavye harici klavye modeli olacak. Yani takılıp çıkarılabilecek. Yine iddialarda yer alan bilgilere göre bakacak olursak bunun dışında klavyelerin üzerinde daha önce hiç kullanılmamış olan emoji tuşları adı verilen tuşların kullanılacağı belirtiliyor.

iPad 2017

Eğer yeni seri tabletlerin klavyelerin bu özellik yer alırsa bu durumda kullanıcıların sadece emoji tuşuna basmaları durumunda ekranda emoji simgelerinin görüntüleneceği de belirtiliyor. Ayrıca yine tuş takımı üzerinde yer alan bir de arama tuşunun bulunacağı belirtiliyor ki bu tuşunda tabletleri doğrudan internete bağlayabileceği ya da dosya araması yapabileceği düşünülüyor.

Apple Tabletleri Ne Zaman Tanıtır?

Aslında tüm bu iddialar yeni seri iPad modelleri için iştahları biraz daha kabartıyor. Tabi yeni seri tabletlerin tüm bu özellikleri şu an için iddia olarak kaldığında yorum yapmakta oldukça zor. Asıl merak edilen ise tüm bu özelliklerle beraber yeni seri tabletlerin ne zaman tanıtılacağı.

Henüz bu konuda da elde edilmiş olan bir detay söz konusu değil. Bunun için de tek yapmak gereken Apple’ın açıklamaları beklemek. Bakalım sonuç nasıl olacak? iPad 2017 modeli beklettiğine değer bir model mi olacak?

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?