iPad

iPhone akıllı telefonlarından sonra en çok satan Apple ürünlerinin başında iPad serisi tabletler geliyor. Bu yıl yenilenen tablet serisi, sadece Apple’ın değil genel olarak tablet piyasasının en çok satan modelleri arasında geliyor. Sitemizde Apple’ın tablet serileri ile ilgili sürekli olarak bilgi paylaşımı da yapmaya devam ediyoruz.

İncelemeler, tablet serilerinde yer alan özellikler en iyi aksesuarlar gibi yazılarımızdan sonra şimdi ise tercih edeceğiniz tabletin rengi konusunda fikir vermeye çalışacağız. En çok satan tablet serisinin hangi rengini tercih etmek size daha fazla avantaj sağlar? Artılar ve eksiler neler?

Ön Çerçeve Rengi

Yeni iPad modellerinde kullanılan çerçeveler oldukça ince. Fakat eski serilerde yer verilen çerçeveler biraz daha kalın ve dikkat çekici. Özellikle eski nesillerde bir modeli tercih edecekseniz, bu durumda çerçeve rengine dikkat etmelisiniz. Gümüş, altın, pembe altın iPad modellerinin çerçeve kısmında beyaz ön yüzey sunduğu görülüyor.

iPad

Gri modelde ise siyah bir çerçeveye yer veriliyor. Siyah çerçeve kullanılan model parmak izlerinin biraz daha belirgin olarak gösteriyor. Lekeler ve parmak izleri bu modellerde daha çok öne çıkıyor. Beyaz çerçeve ise ilk etapta göze hoş gözükmese de web siteleri görüntüleme ve kitap okuma modlarında daha bütünleşik bir görüntü elde edilmesini sağlıyor.

Renk Değişmeleri ve Dayanıklılık

Renk seçiminde göze hoş gelen renkleri seçmenin yanında dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise renk bozulma durumları. Beyaz ve açık renklerde zamanla renk bozulmaları gözlemlenirken, koyu renklerde ise çizikler ve soyulmalar dikkat çekebilir.

iPad

Apple, 2010 yılından bu yana sunduğu ürünlerde beyaz renk için renk bozulmaları önleyecek malzemeler kullanıyor. iPhone modelleri için yapılan bu düzenleme, iPad serileri için de yapıldı. Yine de renk solmasına karşı bir endişeniz varsa koyu renk seçimi yapmak daha doğru olacaktır. Burada iki farklı seçim var.

 • Aşırı toz ve leke izlerine ilişkin bir endişe duyuyorsanız veya cihazınızın çizikleri daha az belli etmesini istiyorsanız gümüş veya altın gibi beyaz çerçeveli renkleri tercih etmelisiniz.
 • Apple’ın tüm önlemlerine rağmen, renk solması konusunda endişeniz varsa bu durumda ise koyu çerçeve kullanan gri rengini tercih etmenizde yarar var.

Popülerlik Durumu

Buraya kadar olan kısımda renklerin oluşturacağı etkiden söz ettik. Fakat bir de işin popülerlik kısmı var. Araştırmalara göre elektronik ürünlerde genelde siyah rengi ön plana alınıyor. Kullanıcıların en çok tercih ettikleri renkler siyah ve koyu tonlar. iPad modelinde sunulan “Uzay Grisi” renk seçeneği de siyaha yakın sunulan koyu renklerden bir tanesi. Popülerlik konusunda da uzay grisi rengi önde gözüküyor.

iPad

Dilerseniz renklere göre kısa bir değerlendirme de yapalım.

Kimler Uzay Grisi Rengi Tercih Etmeli?

 • Oyun oynarken ya da video izlerken dikkat dağıtmayacak çerçeve rengi istiyorsanız,
 • Aşınmaya bağlı olarak renk değiştirme sorunu yaşamak istemiyorsanız,

Gümüş iPad’i Kimler Almalı?

 • Kılıf kullanılmadan daha dikkat çekici
 • E-okuma için parlak çerçeve ayrıcalığı var.
 • Daha dikkat dağıtıcı gibi ancak daha az hasar gösterir. (çizikler vb)
 • Aksesuarlarla çok şık bir görünüme ulaştırılabilir.

Altın iPad’i Kimler Almalı?

 • Dikkat çekici bir model istiyorsanız,
 • Yine e-okuma için parlak çerçeveler var ve daha az hasar gösterir.

Gül Altın Rengi iPad’i Kimler Almalı?

 • 5 inç iPad için özel renk
 • Lüks ve dikkat çekici bir görünüm sunuyor.
 • Parlak çerçeve imkanı var ve yine hasar göstermiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?