WWDC 2019 etkinliğine çok kısa bir süre kaldı. 3 Haziran tarihinde başlayacak olan etkinlik, Apple’ın yazılım kısmında birçok yeniliğine ev sahipliği yapacak. Etkinlik kapsamında tanıtımı yapılacak olan yazılımlar arasında ise en büyük ilgiyi iOS 13 işletim sisteminin çekmesi bekleniyor.

Hem iPhone hem de iPad kullanıcıları için çok önemli yenilikleri getireceği ve artık köklü değişikliklerin kullanıma girmesini sağlayacağı belirtilen iOS 13 için düzenli aralıklarla bilgiler de gelmeye devam ediyor. Son olarak yeni işletim sisteminin iPad serisine getireceği bir özellik ortaya çıktı.

iPad ile Fare Kullanmak Mümkün Olacak

Konunun ortaya çıkmasını sağlayan MacStories’ten Federico Viticci tarafından yapılan açıklamaya göre, iOS 13 işletim sistemiyle beraber iPad modellerine gerçek anlamda fare desteği gelecek.

USB Type C portu üzerinden tablete fare bağlamak mümkün olacak ve bunun için ekstra herhangi bir port kullanmak gerekmeyecek. Tabii ki USB Type C bağlantısının şu an için iPad Pro modellerinde desteklendiğini düşünecek olursak, çok geniş bir ürün desteğinden söz etmek mümkün olmayacak.

WWDC 2019

Bunun yanında dönüştürücüleri de kullanmanın mümkün olup olmayacağını bilemiyoruz. iOS 13 içerisinde yapılacak düzenlemenin iPad Pro modelleriyle sınırlı tutulması da mümkün olabilir. Tüm bunlar için bir süre daha beklemek gerekecek. WWDC 2019 etkinliğiyle beraber merak edilen soru işaretleri de cevap bulmuş olacak.

Akıllı kalemler ve dokunmatik panellerin rahatlığı düşünüldüğü zaman, fare kullanımının ne kadar geçerli olacağı ya da tercih edileceği de başka bir tartışma konusu. Tabii ki dediğimiz gibi bunlar için önce Apple’ın yapacağı tanıtımı beklemek gerekiyor. WWDC 2019 etkinliğinden sonra konu hakkında daha detaylı bilgileri paylaşacağız.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?