iPad Air 4 Kullanım Kılavuzu Sızdırıldı

0
215
iPad Air 4

Apple’ın yeni tanıtacağı tablet modelleri arasında olacağı düşünülen iPad Air 4 için bir tanıtım zamanı sızmış ve tablet için işlemci konusunda bilgiler paylaşıldı. Bu sızıntı geçen haftalarda yapıldı ve aradan birkaç hafta geçer geçmez iPad Air 4 modelinin bu kez kullanım kılavuzu sızdırıldı.

Apple’ın kullanım kılavuzlarına benzer bir yapıda olduğu anlaşılan kullanım kılavuzu bazı soru işaretlerini kaldırmış oldu ama tabii ki şunu da söyleyelim ki bu kullanım kılavuzu doğrulanmadı. Yani kesin Apple’ın diyemeyiz. Yine sızan belgeden detayları inceleyelim.

iPad Air 4 Tasarımı ve Home Tuşu Durumu

Kullanım kılavuzlarında yer alan bilgilere göre tablet tasarımı yenileniyor. Home tuşu olmayan bir tasarım kullanımına geçiliyor. Tablette home tuşu yok bunun yerine çerçeveler inceltilmiş. Zaten bunun bir dönüşüm çabası olduğunu defalarca söyledik.

iPad Pro modelinde kullanılan yeni tasarım, gün gelecek tüm iPad serileri için kullanılacak. iPad Air 4 bir sonraki adım olarak değerlendirilmeli ve öyle görülmeli. Home tuşunun kaldırılması parmak izi sensörlerinin de kalkması demek oluyor.

Ama aslında öyle değil. Kullanım kılavuzundan anlıyoruz ki parmak izi sensörleri kaldırılmak yerine güç tuşunun altına taşınmış. Güç tuşu buna bağlı olarak uzatılmış ve parmak izi kolayca alınabilecek seviyeye getirilmiş.

iPad Air 4

Ekran konusunda boyut detayları yok ama çerçevelerin incelmiş olması artı bir özellik ve ekranın büyümesini sağlayacak. Kasa sabit olsa bile ekran boyutu artmış olacak. İkinci olarak arka kısımda akıllı bağlantı noktasının yer alması ve tek kameranın bulunması da kılavuzda doğrulanan kısımlardan.

Yeni modellerde olduğu gibi USB Type C bağlantısını destekleyeceği de anlaşılan tabletin, Face ID destekleyip desteklemeyeceği konusunda da bilgi yok. Görselde iPad Air 4 ön kamerası küçük gözüküyor. Bu demek oluyor ki sanıldığı gibi Face ID kullanılmayabilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Ekran Tartışmaları Devam Ediyor

iPad Air 4

Face ID yerine parmak izinin devam etmesi olası. Yine de üstüne basa basa söylüyorum ki bunlar kesin yorumlar değil. Kılavuzun gerçekten iPad modeline ait olup olmadığını anlayamıyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?