iPad Air 4 Çıkış Tarihi Sızdı – Yeni Tablet Ufukta

1
534
iPad Air 4.

Apple, iPad serisine önem vermeyi hiç kesmedi. iPhone öne çıktı hatta zaman zaman Apple Watch bile öne çıktığı oldu ama iPad hep klasını korudu. Satış rakamlarında liste başında yer alan ve yıllardır markanın verdiği özenin karşılığını gösteren tablet serisinde ise yavaş yavaş değişim başladı. iPad Pro ile başlayan bu değişim diğer serilere de taşınmaya devam ediyor. Bu sefer sırada iPad Air 4 ile iPad Air serisi var.

Önce değişimden kastımızı söyleyelim. Apple’ın tabletleri çok uzun yıllar boyunca aynı tasarımı kullandı. Ekranın altında yer alan Home tuşu üzerine kurulu geniş çerçeveli tasarım. İşte değişim burada başladı.

iPad Pro ile home tuşlu geniş çerçeveli tasarım yerini ince çerçevelere bıraktı. İnce çerçevelere ilk geçen iPad Pro oldu ama arkasından gelen modeller var. İşte iPad Air 4.

iPad Air 4 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Yeni tablet olarak geleceği ve Air serisini devam ettireceği söylenen tablet, Liquid Retina ekran kullanacak ve 11 inç ekran boyutuna sahip olacak. Ekranda çerçeveler çok daha kısıt yani ince olacak.

Çerçeveler o kadar ince olacak ki belki de iPad Pro modelini tam anlamıyla yakalayan bir tablet göreceğiz.

Tasarım ve ekran değişiklikleri dışında teknik konuda da çok iddialı bir tabletle karşılaşacağız. Bilgilere göre iPad Air 4 içerisinde A14 işlemci kullanılacak. Son seri işlemci tablete güç verirken, RAM miktarı arttırılacak.

iPad Air 4

Yenilenmiş Apple Pencil desteğine sahip olacağı, USB-C bağlantısını kullanacağı ve hızlı şarj destekli olacağı söylenen iPad Air 4 için minimum depolama alanının ise 128 GB olarak geleceği iddiası var. Diğer depolama alanı seçenekleri ise 256 GB ve 512 GB olarak gelecek.

Baştan sona yenilenen tasarımı ve dikkat çeken özellikleri ile iPad Air 4 tanıtım tarihi ise 2021 Mart ayı olarak işaret ediliyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde geri kalan özellikleri göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  2020 Yılı AppStore'da En Çok İndirilen Uygulama ve Oyunlar

1 YORUM

  1. Hocam merhaba.ben ressamım, ufak tefekte metal ve taş üzerine gravür yapıyorum.46 yaşındayım ve malesef teknoloji ile aram mars dünya arası kadar.yeni bir atelye kurmaya karar verdik..2×2 cm yeşim taşı, gümüş bakır gibi materyallerin üzerine AYETEL KÜRSİ gibi kaligrafi işlerini tüm figürleri ile mekanik kazıma yöntemi ile yazmayı planlıyorum.çıkış noktamızda bu…Lazer depmemiş ürünler ortaya koymak.mekanik kazıma için GRAVOTECH 20M İ yi seçtik.yazıcı tarayıcı küçük ayrıntı…ancak ne program bilgim var nede bilgisayar(cihaz olarak)..ipad pro dikkatimi çekti.iki bir aradada laptopları önerdiler ama maliyetleri çok yüksek..esas olarak ipad yönelmemin en büyük sebebi bu, tabi kalemide yabana atmamak lazım…şunu farkettim nette araştırmalarımda resim yada figür çizmek kolay ama bu çizimi vektörel almak zor..videolardan izlediğim büyük işlerde pek sıkıntı olmuyor, ama bizim gibi ayrıntılı işlerde operatörler büyükten küçüğe neredeyse tüm resim elemanlarını, figürlerini tek tek elden geçirmek zorunda kalıyor.bu işin üstesinden bu cihazla gelebilirmiyiz ve hangi proğramları kullanmalıyız..birde atelyedeki tüm cihazları makinaları kablosuz olarak kumanda wtmek istiyorum bu mümkünmüdür…beni tecrübe ve bilgilerinizle yönlendirirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?