Apple, bir süredir çıkartmaya ara verdiği iPad Air modellerine geri dönüyor. Daha önce şablon şeklinde sızdırılan Air 3, bu sefer Smart Connector özelliğiyle gelecek olan kılıfıyla ortaya çıktı. Bu kılıf, önceki şablon olarak ta olsa çıkan iPad’i doğrular nitelikte. Tabletin üst ve alt kenarlarına yapılan 4 adet hoparlör, bize iPad Pro’dan tanıdık geliyor.

Ses kalitesi anlamında çok yükseklere çıkılacağına emin olabiliriz. Kamera çıkıntısına baktığımızda ise, bir adet LED flaş içerdiğini görüyoruz. iPad, tarihinde ilk kez LED flaş kullanıyor. Düşük ışıklı ortamlarda daha net ve canlı görüntüler yakalayabileceğiz. Bir sonraki dikkat çeken ayrıntı ise alt tarafta bir adet Smart Connector bağlantısı. Smart Connector, Pro modelinden hatırlayacağınız üzere 3 adet noktalı bir kolay bağlantı sistemine sahip. Buradan hem veri aktarımı sağlanabiliyor hem de Smart keyboard gibi Apple’a özel klavyeyi bağlamaya imkan tanıyor.

Bu bilgilere göre iPad Air 3, diğer kardeşlerinden çok daha farklı olacak. 4 hoparlörlü ses çıkışları, LED flaşlı arka kamera, Smart Connector bağlatısı ve Apple Pencil desteği şimdilik gündeme yansıyan başlıklar. Lansmanda çok daha fazla özellik ile karşılaşabiliriz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?