iPad Ailesinin Yeni Üyesi Rekor Kırabilir

0
37
iPad 2017

Apple’ın 2017 yılının ilk çeyreği için yaptığı gelir açıklaması markanın birçok üründen beklenenin üzerinde kazanç elde ettiğini gösterdi. Özellikle Apple’ın akıllı telefon serisi olan iPhone satışlarında rekor kırdığı belirtilen yeni mali tabloda elbette ki marka için her şey muhteşemde gitmedi. Apple’ın gelir oranlarında düşüş yaşadığı ve satışlarında da ciddi oranda düşüş yaşadığı ürünleri de bu şekilde ortaya çıktı.

Markanın en çok düşük yaşadığı ürünlerin başında ise iPad serisinin geldiği öğrenildi. Yaklaşık olarak 3 milyon az satış elde eden Apple’ın bu rakamlarla beraber tablet alanında ciddi oranda bir kayıp yaşadığı da ortaya çıkmış oldu.

Yeni Seri Gidişatı Değiştirecek

Bunula beraber durumun en büyük etkisinin ise yeni seri bir tablet tanıtımının yapılmamış olması gösterildi. Yani iddialarda Apple’ın yeni bir tablet tanıtsaydı böyle bir durumla karşılaşmayacaktı şeklinde yorumları gördük. Fakat aslında markanın yeni seri tabletlerinin gecikmesinin de bir nedeni olduğu ortaya çıktı. Eğer ki iddialar doğruysa Apple hala yeni tabletleri üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

iPad 2017

Üstelik bu kez yeni seri tabletlerin gecikmesinin nedeninin bir strateji olduğu ve tabletlerin çok farklı özelliklerle gelerek iPhone serisinin bile önüne geçeceği de iddia edildi. Tim Cook tarafından yapılan açıklamada da zaten benzer bir durumun sinyalleri verilmiş ve bu tablet serisinin Apple’ın en iddialı ürünlerinden biri olacağı ortay atılmıştı.

Yeni Kalemler ve Cam Tasarım

Tabletlerin yeni özellikleri konusunda da bazı iddialar gündemde. En çok konulan iddialar ise iPad 2017 serisinin içerisinde yeni bir kalem teknolojisinin yer alacağı. Hem model çizim kalem hem bir akıllı kalem hem de bir asistan görevi göreceği düşünülen akıllı kalemlerin yanında Apple’ın ek olarak tablet tasarımında cam detayları kullanabileceği de iddialar arasında.

Gerçekten cam tasarım ile beraber gelir ve kalemleri de bahsedildiği gibi bu özelliklere sahip olursa daha şimdiden gündem olacağı düşünülen iPad 2017 serisinin satış rekorları da kırabileceği düşünülüyor. Bakalım Apple’ın beklentilerin de olduğu gibi bu model tabletler gerçekten satış rekorları ile beraber mi gelecek yoksa yeni bir hayal kırıklığı mı yaşanacak. Bunun için en azından iPad 2017 tanıtımını beklemek gerekiyor ki zaten şu an geri kalan özellikler için yeni iddialar ortada yok.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?