Apple bu sene Mart ayında özel bir etkinlik düzenleyecek. Markanın yeni etkinliğiyle beraber birçok yeni ürün de ortaya çıkmış olacak. Daha önceki yazılarımızda yeni ürünlerin neler olacağı konusunda bilgiler vermiştik. Merakla beklenen yeni seri Apple ürünleri içerisinde en çok dikkat çeken modellerden birisi de iPad 7 (2019) modeli olacak.

6.nesil iPad serisinin devamı olarak gelecek olan yeni neslin özelliklerinin neler olacağına ilişkin de bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada ilk olarak ekran özellikleri ve işlemci detayları ortaya çıktı. Dilerseniz iPad 7 (2019) modeli için beklentilerin neler olduğuna geçelim.

iPad 7 (2019) Özellikleri Neler Olacak?

Yeni nesil tablet modelinde tasarım kısmında önemli değişikliklerin olması bekleniyor. Bu modelle beraber 6.nesilden farklı olarak yeni bir çerçeveye geçiş yapılabileceğinden söz ediliyor. Buna karşın home tuşu kullanımının da devam etmesi bekleniyor. Yeni modelde Face ID teknolojisine geçiş yapılması ise beklenmiyor.

iPad 7 (2019)

Yeni nesil tablet modelinde ekran boyutu kısmında ise 10.2 inç gibi bir ekranın sunulacağı bilgisi var. 10.5 inç ile 9.7 inç ekranların arasında bir model olarak geleceğini göreceğimiz tabletlerin tasarımının nasıl değişeceğini ise tanıtımla beraber göreceğiz. Muhtemelen biraz daha ince çerçeve dışında çok bir değişiklik olmayacak. Arka kısımda yine tek arka kamera yerleşimine yer verildiğini göreceğiz.

iPad 7 (2019) tasarımı dışında teknik özellikler bölümünde de yenilenmiş bir model olacak. Beklenti bu modelde A11 Bionic işlemcilerine yer verileceği. A11X serisi işlemcilerin de kullanılabileceği tabletlerin, 25 Mart itibariyle tanıtılması bekleniyor. Serinin teknik kısımda ne kadar başarılı olacağı bir yana fiyat kısmında da çok bir değişikliğin olmaması bekleniyor. 6.neslin fiyat aralığında bir tablet gelecek.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?