Apple’ın çok satan tablet modellerinden biri olan iPad 4 serisi bundan 5 yıl önce yayınlanmış ve yine Apple kullanıcılarının beğenisini toplayan bir ürün olmuştu. Beraberinde A6X serisi işlemcileri kullanan iPad 4 modelleri şimdilerde teknik donanım olarak tabi ki yeterli bir seri olarak gösterilmiyor. Her ne kadar sistemsel olarak eskimiş olsa da en tutarlı serilerden biri olarak öne çıkan iPad 4 modellerini kullanan hala ciddi bir kullanıcı kitlesi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Tabi ki her ne kadar kullanılıyor olsa da Apple’ın bu noktada iPad 4 üretimine devam etmediğini de hatırlatmak gerekiyor. Üretimin durmuş olması Apple’ın birebir değişim özelliğinde de iPad 4 modelinin kullanmasında sıkıntılar yaşanacağını gösteriyordu. Şimdi ise iPad 4 stoklarının tamamen son bulduğu belirtildi.

iPad 4 Birebir Değişimleri Son Mu Bulacak?

iPad 4 stoklarının da son bulmasıyla beraber garanti kapsamında iPad 4 cihazlarında sorun yaşayan kullanıcıların nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. Apple’ın sunduğu birebir garanti değişimi yine destek içerisinde yer alacak. Peki stoklar bittiyse Apple iPad 4 değişimlerini nasıl yapacak? Bunun için Apple kullanıcılarına yeni tablet modellerini sunacak.

iPad 4

Apple konu hakkında yeni bir bildiri yayınlamış durumda. Yayınlanan yeni bildiriyle beraber iPad 4 modellerinde birebir değişim yapılması gerektiğinde artık kullanıcılar iPad Air 2 modelini tercih edebilecek. Seçimde yine kullanıcılara bırakılıyor. Kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden doğrudan yeni tabletlerini alabilecek.

Kullanıcılar Seçimlerini Kendileri Yapacak

iPad Air 2 modelinde de hem renk seçimlerini hem de bellek boyutu seçimini ise kullanıcılar yapacak. Doğrudan kullanıcılar tarafından yapılacak olan seçimler ile beraber yeni renk seçenekleri ve depolama biriminde farklılıklar yine kullanıcılar tarafından seçebiliyor olacak.

Apple’ın açıkladığı bilgilerde dikkat çeken bir diğer detayında Apple Store çalışanları için yapılan açıklamalar olduğunu belirtelim. Apple’ın aynı zamanda çalışanlarını da iPad Air 2 ve yeni sistem ile ilgili müşterileri bilgilendirilmesi konusunda uyardığı da belirtiliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?