iPad 2017 Serisi İçin Bir Patent Görseli Daha Yayınlandı

0
32
iPad 2017
Apple Pencil 2 patent görselleri

Apple’ın ne zaman tanıtacağı kesin olmasa da hızlı bir şekilde çalışmalarına devam ettiği yeni iPad serisi için sürekli yeni patent görselleri ortaya çıkıyor. Bu kez tabletler için akıllı kalem bağlantı noktaları hakkında yeni bir patent görseli ortaya çıktı.

Apple’ın ilk defa 10.5” inç ekran boyutu ile beraber gelmesi beklenen iPad 2017 tablet serisi için haberler ardı ardına gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni tablet serisinin henüz tanıtımı yapılmasa bile tabletler için hazırlanan kılıflar gündeme gelmişti. Tablet kılıfları konusunda yeni çalışmalar yaptığı bilinen markanın şimdi ise iPad 2017 serisinde yer vermesi beklenen yeni nesil tablet kalemleri konusunda yapılan bir çalışma ortay çıktı.

Apple Pencil 2 İçin Özel Bağlantı Noktası

Yayınlanan son patent görsellerinde en çok dikkat çeken nokta tabletin üzerinde üç girişi bulunan manyetik bir konektör olması. Apple Pencil 2 üzerinde de aynı şekilde yer alan bu manyetik noktaların kalem ile tabletin bağlantısını sağlayacağı düşünülüyor. Kalemin taşınması için manyetik bir bölüm olarak oluşturulduğu belirtilen tasarımın aynı zamanda patent görsellerine göre akıllı kalemleri şarj etmek içinde kullanılabileceği belirtiliyor.

Apple Pencil 2 patent
Apple Pencil 2 patent görselleri

iPad 2017 modelinde hem Apple Pencil 2 taşıma sorununa çözüm oluşturacak hem de kalemlerin şarj sorununu ortadan kaldıracak olan yeni patent görselleri hakkında marka tarafından ise net bir açıklama yapılmış değil.

Fakat daha önce Apple’ın yaptığı birkaç açıklamada eski serilerde en çok eleştirilen noktalardan biri olan kalemler için ekstra taşıma alanı kullanılmaması eleştirileriyle karşı karşıya kalmamak için markanın akıllı kalemleri için tablet üzerinde ya da kılıflarında özel bir çalışma yapacağı biliniyor. Bu noktada yayınlanan patent görselleri de aslında bir nebze Apple Pencil 2 teknolojisini de ortaya koymakta.

Tabletlerin tanıtımları ile beraber tanıtılması beklenen Apple Pencil 2 akıllı kalemlerinin içerisinde yer alacak olan teknolojilerinde yine bu tanıtımla beraber ortaya çıkması beklenmekte. Bunun dışında Apple’ın tanıtım için yapacağı etkinliğin de markanın farklı sürprizler hazırlandığı da belirtilmekte.

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?