Apple’ın eski ürünleri için uyguladığı politikaları biliyoruz. Marka eskiyen ürünleri için belli sınıflandırmalar yapıyor ve bir süre sonra eskiyen ürünler tarihin tozlu raflarına kaldırılıyor. İşte bu ürünlerden birisi de iPad 2 modeli oldu. İlk olarak 2011 yılında tanıtılan ve tanıtıldığı andan bu yana ilgi odağı olan iPad 2, sonunda vintage listesine alındı. Bu demek oluyor ki Apple’ın söz konusu seri için desteği kesilmiş oldu.

Türkiye’de iPad 2 Teknik Desteği Devam Edecek

Bir dönemin efsane tabletleri arasında yer alan serinin Vintage listesine alınmış olması, Apple’ın teknik desteğini kestiğini gösteriyor. Markanın bundan sonraki süreçte iPad 2 modellerine desteği devam etmeyecek.

Tabletlerinde sorun yaşayan kullanıcıların dışarıdan destek alması gerekecek. Aslında bu beklenen bir durum. Normalde Apple’ın 5-6 yıl içinde böyle bir adım attığını görüyorduk. Markanın 2019 yılına kadar beklemesi, iPad 2 modeline 8 yıl verdiğini gösteriyor. Tabletin ne kadar ilgi gördüğünü ve bir dönem ne kadar başarılı bulunduğunu da buradan anlayabiliyoruz.

iPad 2

Yeni serilere ilgiyi arttırmak için böyle bir stratejisi olan Apple’ın ülkemizde durumu biraz daha farklı. Şu an için iPad 2 modeline verilen teknik destek kesildi ancak bu ülkemiz için geçerli değil. Ülkemizde yer alan yasalar nedeniyle Apple’ın 2021 yılına kadar teknik desteğini devam ettirmesi gerekiyor. Sadece ülkemizde değil birkaç ülkede de bu durum geçerli.

Haliyle şu an için cihazlar sadece vintage listesine alınmış durumda. Ülkemizde dahil olmak üzere diğer ülkelerde de yer alan teknik destek süresinin bitmesinin ardından bu modellerin de eski cihazlar listesine alındığını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Huawei, Apple’ı Geçmeyi Başardı

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?