iOS’ta Twitter Gece Modu Ayarı Nasıl Yapılır?

0
51

Bir süredir Android kullanıcılarının kullanımında olan Twitter gece modu özelliği artık nihayet iOS içinde resmi olarak geldi. Hem de Andorid ile kıyaslanınca iOS kullanıcılarının çok daha şanslı olduğunu görebiliyoruz. Nitekim her Android kullanıcısının kullanamadığı, yalnızca belirli marka ve modellerde hakim olan Android sürümlerinde kullanılabilir olan gece modu son derece beğeniliyordu. Kullanamayan kişi sayısı ise kullananlardan çok daha fazla diyebiliriz.

Tabi burada kullanmayan demek bir tercih meselesini yansıtıyor. Oysa Apple her seferinde hemen hemen 4S sonrası tüm cihazlarına aynı güncellemeleri sağlıyor. Şu sıralar duyurusu yapılan haber neticesinde iOS Twitter gece modu ile geliyor. iOS 10 ile birlikte çok daha geniş bir yelpazeye yayılarak belki de cihaz tamamen bu modu kullanabilecek. Ancak onlarca uygulamanın aynı etkinlikle çalıştırılabildiğini söylemek gerekiyor. Üstelik bunu kullanıp kullanmamak tamamen sizin inisiyatifinizde.iOS-ta-Twitter-Gece-Modu-Ayari-Nasil-Yapilir

iOS Twitter Gece Modu Ayarı Nasıl Yapılır?

Bu ayarı yapmak için iOS Twitter menüsüne girdikten sonra karşınıza çıkan gece modu seçeneğini açıp kapamanız gerekiyor. Sürekli açık bırakmanız kullanımınıza bağlı olarak çok daha konforlu bir işletim sisteminin keyfini çıkarmanıza sebep olabilir. Birçok kullanıcının daha ilk andan akın ettiği özelliğin kısa sürede Android cephesindeki kadar popüler olacağından bahsetmek gerekiyor.

Twitter gece modu iPhone için aktif olurken bu modun ne işe yaradığını bilmeyen kullanıcılar olduğunu da görmekteyiz. Bu ayar sayesinde gece kullanımınızın çok daha keyifli ve kolay hale gelmesi mümkün gözüküyor. Özellikle de gece yazıları okumak, bazı içerikleri izlemek son derece göz yorabiliyor. Bunun mavi ışık filtresiyle cihaz kapsamında çözümünü bulan Samsung gibi iOS 10 gece modu özelliğinin de aktif olmasını bekliyoruz.

Böylece hem e-kitap ya da internette sörf, hem de Twitter gibi sosyal mecralar her an en zevkli şekilde kullanılabilir olacak. Yapılan ayarın yalnızca kontrast ayarları ile sağlandığını ve mavi ışığın kısılmasına dayandığını belirtelim. Arka plan koyulaşırken aynı zamanda yazıların tümü beyaz kalıyor. Böylece daha rahat bir okuma mümkün kılınıyor. Göz sağlığınız için kullanışlı olup cihazınıza da hiçbir şekilde olumsuz iz bırakmaması kullanmayı düşünenler için önemli bir etken.

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?