iOS’a Özel Microsoft Pix Camera Uygulaması Güncellendi

0
54
Pix Camera

Fotoğraf konusunda akıllı telefonların aldığı yol tartışılmaz. Donanımsal olarak akıllı telefon kameralarına eklenen özellikler bir yana, bu alanda özel yazılımsal eklentilerinde öne çıktığını görüyoruz. Firmaların kendi yazılımlarıyla geliştirdikleri kamera sistemlerinin dışında 3.parti yazılımlarda bu alanda deneyimleri değiştiriyor. Kamera deneyimini en farklı şekilde değiştiren uygulamalardan birisi de Pix Camera uygulaması.

Doğrudan Microsoft tarafından sadece iOS işletim sistemleri için yayınlanan kamera uygulaması, yapay zeka kullanarak fotoğraflarda bir netleme yapmakta. Genelde fotoğraflarda yer alan yazıların iyileştirilmesi durumu söz konusu oluyor. Bunun dışında genel olarak resimlerde de bir netlik iyileştirme yapılıyor.

Uygulamanın yapay zeka sistemi yazıları algılayarak uzaktan çekilen fotoğraflarda bile yazıların okunaklı hale gelmesini sağlamakta. Şimdi ise Pix Camera uygulamasının daha başarılı bir hal aldığını görüyoruz. Yayınlanan güncelleme uygulamaya çok daha iyi bir deneyim kazandırmış gibi duruyor. Yeni güncelleme detaylarından bahsedelim.

Pix Camera

Pix Camera Nasıl Bir Güncelleme Aldı?

Dün yayınlanan güncelleme sonrasında yapay zeka sisteminde iyileştirme yapıldı. Pix Camera uygulamasının yapay zeka sisteminde yapılan iyileştirme, uygulamanın artık beyaz tahta çekimlerini de çok daha rahat algılamasını sağlıyor. Beyaz tahta üzerinden çekilin fotoğraflarda yer alan yazıların çok daha başarılı bir şekilde netleştirilmesini sağlayacak olan yeni güncellemenin, Microsoft’un kamera uygulamasını bir hayli zenginleştirdiği de kesin.

 

Tüm bunların dışında uygulamanın güncellemelerinin devam edeceği ve Pix Camera uygulaması için Android işletim sistemi uyumu üzerinde çalışmalar yapılacağı da belirtiliyor. Fakat Android sürüm için henüz bir destek verilecek tarih belli değil. Öncelikle iOS deneyiminin daha da geliştirilmesi durumu söz konusu.

Pix Camera Uygulama Linki

İlginizi Çekebilir: iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Tüm Renk Seçenekleri

 

İLGİLİ HABER:  Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (14 Nisan)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?