iOS’a Karşı Google’dan Yeni Hamle

0
45
iPhone 8 Yüz Tanıma

Akıllı telefon dünyasında en büyük rekabetlerden birisi de işletim sistemi alanında yaşanıyor. Zira en çok satan akıllı telefon modellerinden biri olan iPhone serisinde kullanılan işletim sistmi olarak bilinen iOS işletim sistemi birçok diğer akıllı telefon markası tarafından kullanılan Android işletim sistemine karşı kıyasıya bir yarış içerisinde. Her ne kadar Android işletim sisteminin kullanım oranları iOS işletim sistemine göre oldukça fazla olsa da bununla beraber iOS işletim sisteminin genel anlamda kullanım oranları bakımından kıyasıya bir rekabet içerisinde olduğu da bir gerçek. Tabi aslında iOS işletim sisteminin hala rekabet gösterebilecek bir konumda olmasının ana nedeni de iPhone kullanıcılarının oldukça sadık olması. Google ise bu durumu değiştirecek bir adım atmaya hazırlanıyor.

Google Android’e Geçişleri Kolaylaştıracak

Her sene yeni bir akıllı telefon modelinin çıktığını düşünürsek akıllı telefonların en sık değiştirilen cihazlar olduğu yorumunu da yapabiliriz. Genel olarak iPhone kullanıcılarının da dediğimiz gibi bu konuda oldukça sadık olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira iPhone kullanıcıları yeni bir cihaz tercih edeceklerinde hem verilerini çok kolay aktarabiliyor olmaları hem de tüm verilerini aynı sistem üzerinde yedekleyebiliyor olmaları sayesinde genelde iPhone modelli tercih ediliyor.

Google Drive kullanımı

Fakat Google’ın son yaptığı atılım bu durumu değiştirecek. Zira Google artık iPhone kullanıcıları için özel bir Google Drive sürümü sunuyor. iPhone serileri için sunulacak olan Google Drive uygulaması sayesinde ise kullanıcıların sadece tek bir tuşla tüm verilerini Google Drive üzerine aktarması mümkün kılınacak. Bu sistem sayesinde çok kısa bir süre içinde yeni telefona geçiş yaparsanız yine tek bir tuşa basarak doğrudan iPhone verilerinizi yeni cihazınızda da kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Oldukça beğeni toplayacak bir adım olarak gösterilen adımla beraber Google’ın iPhone satışlarını etkileyip etkilemeyeceğini söylemek için ise şu an oldukça erken olduğunu söylemek gerekiyor. Zira iOS işletim sistemi kullanımı ne kadar azalacak gibi gözükse de sadık iPhone kullanıcılarının Apple’dan bu durumda bile vazgeçmeyeceği düşünülüyor. Fakat buna karşın Google’ın adımı artık iPhone telefondan Android telefona geçmek isteyen kullanıcılar için de büyük bir ayrıcalık sağlayacak gibi.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here