iOS ve Android İçin 5 Kullanıcı Dostu Office Uygulaması

0
1758
iOS icin office uygulamalari

Sıkışık trafikte önemli bir belgeyi tamamlamanız mı gerekiyor? Android ve iOS için geliştirilmiş bu kullanıcı dostu 5 Office Uygulaması, size hareket halindeyken belgeleri görüntüleme, düzenleme, oluşturma ve paylaşma olanağı tanıyor.

Okumanız gereken bir DOC dosyası, kontrol etmeniz gereken bir XML elektronik tablosu, imzalamanız gereken bir PDF dosyası veya oluşturmanız gereken bir PPT sunusu varsa, adeta taşınabilir bir ofis gibi kullanabileceğiniz bu uygulamalar size yardımcı olacaktır.

#1. WPS Office

WPS Office, küçük (35 MB’den daha küçük) ve çoğu belge biçimini destekleyen popüler bir uygulamadır. Bu uygulama hem Google Play Store hem de App Store mağazasında mevcuttur. Ayrıca, bulut depolaması için bir seçenek de içerir.

WPS Office

Arayüz basittir ve reklam içermez. Uygulama e-tablolar, sunular, kelime dosyaları ve PDF’ler gibi farklı doküman türlerini açabilir, oluşturabilir ve tarayabilir. Ayrıca, önemli hatırlatıcıları ayarlamak için notlar oluşturmanıza da olanak tanır.

#2. OfficeSuite

Hem Google Play Store’da hem de iTunes mağazasında mevcut olan OfficeSuite, çeşitli dosya biçimleri için destek sunar. Bu zengin özellikli uygulama, kendi entegre dosya yöneticisi ile birlikte gelir.

OfficeSuite

OfficeSuite 68 dili destekler ve ayrıca 15 GB bulut depolama alanı sağlar. Ayrıca, PDF belgelerini düzenleyebilir, imzalayabilir ve metni PDF’ye dönüştürebilirsiniz. Bununla birlikte, uygulamada yer alan pop-up reklamlar biraz rahatsız edicidir.

#3. Polaris Office

Sadece 50MB boyutunda olan Polaris Office, DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, PPS, PPSX, TXT, HWP, ODT ve PDF gibi tüm dosya formatlarıyla tam uyumludur. Aynı zamanda dosyaların iş arkadaşları arasında hızla paylaşılmasını sağlayan bir arayüze de sahiptir.

Polaris Office

Ekranda parmaklarınızın ucuyla yazı yazmanıza veya çizim yapmanıza olanak tanıyan bu uygulama yalnızca Play Store’da mevcuttur. Ayrıca, PDF dosyalarını görüntülemenize ve onlara yorumlar eklemenize izin verir, ancak bunları düzenlemenize veya imzalamanıza izin vermez.

İLGİLİ HABER:  Fortnite iOS Cihazlarda Nasıl Oynanır? Oyunun Özellikleri Neler?

#4. Microsoft Office (Word, Excel, and PowerPoint)

Ofis uygulamalarının ustası olan Microsoft Office, mobil sürümünü uzun bir süre önce kullanıma sunmuştur. Word, Excel ve PowerPoint, Microsoft tarafından belirtildiği gibi telefonunuzun küçük ekranına uyacak şekilde optimize edilmiştir. Bu uygulamaları kullanmak için Play Store’dan ayrı ayrı indirmeniz ve yüklemeniz gerekiyor.

Microsoft Word Mobil

Belgeleri tararken veya PDF’leri düzenleme esnasında çok fazla esneklik sağlamasa da, yeni belgeler oluşturmaya veya eski belgeleri düzenlemeye hemen başlamanızı sağlayan, çok tanıdık ve kullanımı kolay bir arayüz sunmaktadır.

#5. Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve PDF Viewer

Google Dokümanlar’da da, Microsoft Office Mobile Suite’e benzer şekilde DOC, XLS, PPT ve PDF’leri düzenlemek için farklı uygulamalar indirmeniz gerekiyor.

Google Dokumanlar

Telefonunuza tüm uygulamaları yükledikten sonra, resmi belgelerinizi kolayca yönetebilir ve bunları Google Drive’a kaydedebilirsiniz. Kolay bağlantı özelliği nedeniyle, bu uygulama ofis müdürleri arasında favori.

En İyilerin En İyisi

Yukarıdaki tüm uygulamalar mükemmel özelliklerle doludur ve hepsinin kendi küçük artıları ve eksileri vardır. Microsoft ve Google’ın uygulamaları güvenilirlik ve basit tasarım sunarken, diğerleri küçük paketler halinde sunuluyor ve bir dizi özellik sunuyor.

Bununla birlikte, OfficeSuite, her türlü belgeyi desteklediği, en çeşitli özellik yelpazesini sunduğu ve kullanıcıların PDF’leri herhangi bir zorluk yaşamadan taramasına ve düzenlemesine olanak tanıdığı için, bu uygulamalar arasında ilk tercihiniz olabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone ve iPad İçin 4 Faydalı Artırılmış Gerçeklik (AR) Uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?