Animoji, Apple’ın en yeni amiral gemisi iPhone X ile birlikte hayatımıza girdi ve her geçen gün iPhone X’e sahip olmayan daha fazla iOS ve Android kullanıcısının dikkatini çekiyor. iPhone X’in entegre bir özelliği olan animoji, kullanıcılara cihazlarından daha fazla keyif almasını sağlayan eğlenceli zamanlar sunuyor. Peki, iPhone X’imiz yok diye bu eğlenceye katılamayacak mıyız? Tabii ki katılacağız! Tüm iOS ve Android cihazlarda kullanabileceğiniz uygulamalar sayesinde, hepimizin telefonu birer iPhone X haline geliyor.

Animoji’yi, farklı yaratıkların yüzüne kendi yüz ifadelerinizi yansıtarak onları canlandırma şeklinde açıklayabiliriz. Animoji, Apple’ın yeni yüz tanıma yazılımını kullanıyor ve uzaylı, tilki, maymun ve panda dahil olmak üzere bir düzine farklı Animoji var.

Neyse ki, bir iPhone X’e sahip olmayan ve eğlenceye girmek isteyen bizler için, telefonlarımıza yükleyebileceğimiz Animoji benzeri uygulamalar ve programlar var.

Snapchat için 3D Animasyonlu Bitmoji

3D Animasyonlu Bitmoji, geçtiğimiz Eylül ayında Snapchat kullanıcılarına sunuldu. Bu özellik sayesinde, Snapchat kullanan kişiler bitmojisini yerleştirmek için fotoğraf makinelerini bir yüzeye doğrultup kısa bir sahnede canlandırıyorlar. Bitmoji, Animoji ile aynı şey olmasa da oldukça eğlenceli. Kullanım şeklinize bağlı olarak, Bitmoji avatarınızın şarkı söylüyor gibi ya da dans ediyor gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Animoji karaoke ile aynı değil ama yine de eğlenceli.

Android için Animoji Uygulamaları

http://giphy.com/gifs/10Y1Tu4y6gy94Q

Google Play Store’da “Android için Animoji” şeklinde arama yaptığınızda, Android kullanıcılarının deneyebileceği bir dizi alternatif uygulama listeleniyor. Bazıları, arama filtresini geçmiş olan klavye programları veya normal emoji uygulamaları olsa da, istediğinizi yapmanızı sağlıyorlar. Android için animoji uygulamalarından bizim beğendiklerimiz şöyle:

1. HAHAmoji

Android için Animoji uygulaması

HAHAmoji kendi fotoğraflarınızı komik, animasyonlu emojiler ile birleştirerek 3 boyutlu canlı emojiler haline getiren ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlayan bir uygulama. Çektiğiniz selfie fotoğrafa veya galeride bulunan bir arkadaşınızın fotoğrafını uygulamaya yükleyebilir ve sonra komik bir emoji yüzü seçerek eğlenceli sonuçlar elde edebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  INSTAGRAM FOTOĞRAFLARINI TELEFONA KAYDETME NASIL YAPILIR?

2. Dubface

iPhone animoji uygulaması

Dubface, yüzünüzü anında 3 boyutlu hale getiren dünyanın ilk artırılmış gerçeklik (AR) uygulamasıdır. 3 Boyutlu bir karakterinizi gerçek dünyada konumlandırabilir, çıkartmalar ekleyebilir, emoji ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Kendinizi bir rock yıldızı, sumo güreşçisi, anime kız öğrenci ya da bir dağda snowboard yapan bir kişi haline getirebilirsiniz.

3. My Talking Pet

Evcil hayvanınızın fotoğrafını sizin sesinizle birleştirip ortaya konuşan bir hayvan çıkartmak ister misiniz? My Talking Pet ile bunu yapmak oldukça kolay. Çektiğiniz bir fotoğrafı seçin ve ardından hayvanın mimikleri için önemli olan ağız, göz, çene ve baş noktalarını işaretleyin. Daha sonra sesinizi mikrofon aracılığıyla kaydedin ve ortaya çıkan eğlenceli videoyu arkadaşlarınızla paylaşın. Uygulama iOS için 12.99, Android içinse 13.99 TL fiyat etkine sahip.

4. Emoji Me Face Maker

Emoji Me Face Maker

Emoji Me Face Maker en sevdiğiniz ünlülere, arkadaşlarınıza ve kendinize benzeyen hareketli emojiler oluşturabileceğiniz bir uygulama. Uygulama ile her emojiyi hareketli hale getirebilir, emojilere metinler ekleyebilir, iMessage, Facebook, Instagram, Twitter gibi platformlarda paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?