Sosyal medya uygulamaları için en iyi yan uygulamalardan biri olarak gösterilen Prisma, özellikle filtre kontrollerinde kullanıcıların bir hayli beğeni toplamasını sağlamıştı. Prisma uygulaması sayesinde kullanıcıların, çektikleri fotoğrafları sanatsal eserlere dönüştürmeleri sağlanıyordu. Farklı modlarda kullanıcıların karşısına çıkan uygulamanın Instagram uygulamasında en çok kullanılan 3.parti yazılım olarak dikkat çektiğini de biliyoruz. Bir anda ilgi odağı haline gelen Prisma uygulamasından sonra Prisma Labs yeni bir haber ile gündemde. Bu kez yepyeni bir uygulama yayınlandı. Sticky AI adı ile yayınlanan uygulamanın detaylarına bakalım.

Sticky AI Uygulaması Geliyor

Hem iOS hem de Android için yayınlanan Sticky AI uygulamasının kullanım amacı çıkartma oluşturma. Kullanıcılar kolay bir şekilde Sticky AI sayesinde kişiye özel çıkartmalar oluşturabilecekler. Kişiye özel çıkarmalar daha sonrasında da özelleştirilebilir olacak. İstediğiniz an oluşturduğunuz çıkarmaları da sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabileceksiniz.

Sticky AI

Sticky AI Çalışma Mantığı

Yeni çıkartma uygulaması tıpkı Prisma uygulamasında olduğu gibi yapay zeka sistemleri kullanıyor. Yapay zeka sistemleri sayesinde kullanıcıların uygulamaya yükledikleri ya da doğrudan uygulama içerisinden çektikleri görüntüler taranıyor. Tıpkı yüz tanıma sistemlerinde olduğu gibi yapay zeka resim içerisinde sizin olduğunu kısmı algılıyor ve bir nevi bu kısım, resimden kesiliyor. Ayrıca arka planlarda kaldırılıyor. Böylelikle kişiye özel, sadece resminizin bulunduğu bir çıkartma elde ediyorsunuz.

Sticky AI

Sticky AI Nasıl Kullanılacak?

Sticky AI uygulamasını kullanmakta bir hayli basit olacak. Kullanıcıların ilk olarak uygulama girmesinin ardından çekim ekranından yeni bir fotoğraf çekmesi gerekecek. Yeni bir fotoğraf istemiyorsanız, mevcut arşiviniz içerisinde dosya seçimi yaparak da uygulamaya fotoğraf ekleyebileceksiniz. Ardından uygulama doğrudan fotoğraflara yukarıda bahsettiğimiz işlemi uygulayacak. Daha sonra fotoğrafınız çıkartma olarak karşınıza gelecek.

Sticky AI

Sticky AI İle Neler Yapılabilir?

Tabi ki uygulamanın çıkartmalar hazırladığını biliyoruz. Fakat yeni uygulamanın yetenekleri bununla sınırlı değil. Bunun dışında uygulamada bir dizi özelleştirmelerde yapabilirsiniz. Yapabilecekleriniz ise şöyle;

İLGİLİ HABER:  iMessage Üzerinde Önemli Güvenlik Sorunu

Sticky AI

  • Çıkartmaları renklendirebilirsiniz.
  • Çıkartmalara animasyonlar ekleyebilirsiniz.
  • Çıkartmaları doğrudan animasyon yapabilirsiniz.
  • GIF hazırlamanız mümkün. GIF olarak çıkarmaları paylaşabilirsiniz.
  • Çıkartmalara yazılar ya da ifadeler ekleyebilirsiniz.
  • Çıkartmaları Siyah beyaz düzenlemesiyle oluşturabilirsiniz.
  • Arka planlara resimler ekleyebilirsiniz.
  • Çıkartmaları çizgi film şeklinde düzenleyebilirsiniz.
  • Doğrudan sosyal medya hesaplarınızdan hazırladığınız çıkartmaları paylaşabilirsiniz.
  • Benzer birçok özelleştirmede sunulacak.

Sticky AI

Sticky AI uygulaması şu an için iOS işletim sistemine yayınlandı. Fakat çok kısa bir süre içerisinde uygulamanın Android işletim sistemine de yayınlandığını göreceğiz. iOS işletim sistemleri için teknik bilgiler ise şöyle;

iOS Sürümü: iOS 10 ve üzeri gelecek seriler

Uygulama Boyutu: 52.3 MB

Türkçe Dil Desteği: Var

Uygulama Ücreti: Ücretsiz

Sticky AI İndirme Linki

Sticky AI uygulamasıyla ilgili sorun yaşadığınız veya öğrenmek istediğiniz kısımlar olursa yorum olarak bize sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Qualcomm ile Apple Arasındaki Çekime iPhone Satışlarını Durdurabilir

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?