iOS 11 işletim sisteminin final sürümü üzerine yoğunlaştık. Artık bir aydan kısa bir süre sonra yeni işletim sistemi yayına girmiş olacak. Bir yandan Apple’ın yazılım güncellemeleri devam ederken bir yandan da iOS için önemli uygulamalarda yazılım güncellemeleri yayınlamaya başladı. iOS işletim sistemine en çok önem veren uygulamalardan biri olan Skype uygulaması da bu güncelleme dalgasına dahil olan uygulamalar arasında. Kısa süre önce sadece iOS işletim sistemine ait olan yeni güncellemesini yayınlanan Skype, bu kez yine sadece iOS için geçerli olacak olan önemli bir güncelleme daha yayınladı.

Skype, iOS’da Rakiplerini Geride Bırakmaya Çalışıyor

Anlık mesajlaşma uygulamaları kadar popüler olmasa bile giderek artan bir popülariteye de sahip olmaya başladı. Ayrıca uygulamanın anlık mesajlaşma uygulamalarıyla arada oluşan farkı kapatmak için önemli atılımlarını görüyoruz. U güncelleme de bunlardan bir tanesi. Yeni güncelleme sonrasında iOS bir nevi durum özelliği alıyor. Artık kullanıcılar anlık olarak arkadaşlarına Mood Messages olarak adlandırılan mesajları gönderebilecek ve bir nevi durum bildirisi yapılmış olacak. Oldukça ilgi çekici ve profesyonel olan mesaj sistemi gelen yeniliklerden sadece bir tanesi. Bunun dışında da uygulamaya önemli eklentiler geliyor. Bu eklentiler içerisinde çok konuşulacak bir başka özellik mesaj bildirim özelliği.

iOS Skype

Mesaj bildirim özelliği sayesinde iOS Skype kullanıcıları karşı tarafa mesajlarının gidip gitmediğini görme şansını elde etmiş olacak. Mesaj karşı tarafa iletildiğine dair bir nevi bilgilendirme alınacak. Ek olarak görüntülü arama sistemi içinde önemli bir düzenleme getiren güncelleme, bu bölümde yaşanan çökme ve donma sorunlarının önüne geçmeyi başarmış gibi gözüküyor.

Özellikle iPhone kullanımını daha başarılı hale getirecek olan yeni güncellemenin, App Store üzerinden indirilebilir biçimde olduğunu da belirtelim. Android için benzeri bir güncellemenin gelmesi ise biraz zaman alacak.

İLGİLİ HABER:  Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (21 Şubat)

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Parmak İzi Test Videosu Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?