iOS Opera Güncellendi! Tüm Yenilikler

0
41
iOS Opera

iOS 11 sadece Apple’ın uygulamalarını ya da Apple’ın sunduğu sistemleri yenilemeyecek. Bunu yanı sıra yeni mobil işletim sistemi için 3.parti uygulamalarda hazırlıklar yapıyor. Birçok uygulamanın iOS sürümünü için yayınlanan güncellemeleri gördük. Son olarak ise internet tarayıcıları arasında en çok kullanılan serilerden biri olan Opera tarayıcının iOS sürümü için yeni bir güncelleme yayınlandı. iOS 11 işletim sistemi için özel olarak hazırlanmış güncellemeyle beraber, tarayıcının yapısı da baştan sona değiştirildi. Tarayıcıyı baştan yapılandıran güncellemenin detaylarına geçelim.

Opera Güncellemesi Sonrasında Gelen Yenilikler

İlk olarak yeni sürümde tasarım değişiklikleri dikkat çekiyor. Tamamı kırmızı ve modernleştirilmiş olan temanın, çok daha başarılı bir tasarım ortaya çıkardığını görüyoruz. Yeni sekmelerinde eklendiği tasarımda artık Top News bölümünün de kullanıldığını görmekteyiz. Bu sekme tarayıcının önemli haber başlıklarını gösterdiği sekme olarak dikkat çekmekte. Hem görsel hem de işlevsel bir açıdan daha başarılı bir tasarım söz konusu.

iOS Opera

Bir diğer değişiklik ise arama kutusunda karşımıza çıkıyor. Arama menüsü hem daha hızlı hale getirilmiş hem de artık arama motorlarını seçmek de mümkün. Son olarak arama menüsü üzerinde QR kod tarama özelliğinin getirildiğini de söylemek gerekiyor. QR kodları tarayıcı üzerinden okutarak herhangi bir aramayı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Haber sekmelerinin aramalara göre gösterilmesini ağlayacak yeni algoritma, ek olarak kullanıcılara sunulan haber başlıklarının çok daha hızlı hale getirilmesi. Genel performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri derken, yeni sürümün şu an yayında olduğunu belirtelim. Fakat güncelleme bölge bölge yayına girmeye başladı. Yani her kullanıcının bir anda yeni güncellemeyi yüklemesi mümkün değil gibi gözüküyor. iOS Opera güncellemesini almayan kullanıcıların bir süre daha beklemesini tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebillir: Beats Studio3 Sonunda Satışa Çıktı

İLGİLİ HABER:  Apple İkinci El iPhone Satışı Hakkında Kararını Açıkladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?