iOS Mozilla Firefox 8.0 Tüm Yenilikleri

0
58
iOS Mozilla Firefox 8.0

Apple, kendi ürünlerinde genelde Safari tarayıcı kullanımına öne vermekte. Kullanıcıların da Safari tarayıcıya yönelmesi adına birçok adım atılıyor. Fakat her ne kadar Apple’ın Safari tarayıcısı için yönlendirmeleri dikkat çekiyor olsa da bu alanda rekabet Apple’ın bile başa çıkabileceğinden daha fazla. Öyle ki iPhone ve iPad modellerine bakıldığı zaman Safari tarayıcı gibi Google ve Mozilla Firefox tarayıcılarda kullanılıyor. Haliyle her üç tarayıcı da birbirlerine üstünlük sağlamak adına iOS için sürekli yeni özellikler sunuyor. Son olarak 2 gün önce iOS Mozilla Firefox 8.0 sürümünün yayınlanması da yarışı iyiden iyiye öne çıkarmaya başladı. Peki, iOS Mozilla Firefox 8.0 sürümüyle beraber kullanıcılara nasıl yenilikler sunuldu? Artık Firefox’u tercih etmek mi gerekli? Daha detaylı olarak bakalım.

iOS Mozilla Firefox 8.0 Değişimler

Otomatik Bağlantı Açma Özelliği: Eski Firefox sürümünde, kullanıcılar bir adresi kopyaladıklarında bu bağlantıya gidebilmek için öncelikle bağlantı adreslerini arama çubukları üzerinde açmaları gerekiyordu. iOS Mozilla Firefox 8.0 sürümünden sonra kullanıcılar otomatik olarak kopyalanan bağlantıları yeni sekme üzerinde açabiliyor.

Gece Modu Kullanımı: iOS Mozilla Firefox 8.0 sürümüyle beraber gece modunun kullanıma girdiği de belirtildi. Günün saatlerine göre yavaş yavaş ışığı azaltan gece modunun kullanımı tarayıcıyı bir hayli öne çıkaracak gibi gözüküyor. Fakat yeni özelliğin biraz daha geliştirilmesi gerekebilir.

iOS Mozilla Firefox 8.0

Şifre Yöneticisi Değiştirildi: iOS Mozilla Firefox 8.0 sürümüyle beraber otomatik şifre doldurma kısmına da yenilikler geliyor. Artık daha kapsamlı bir otomatik doldurma sistemi sunulmakta. Çok daha gelişmiş şifreleme sayesinde kullanıcıların büyük, küçük birçok sitede parola otomatik doldurma işlemini gerçekleştirmesi sağlanıyor.

QR Kod Okuma: Son olarak tarayıcı içerisine dahili bir QR kod okuyucu yerleştirildiğinden söz ediliyor. Bu okuyucu sayesinde kullanıcıların sadece kodu tarayıcı üzerinden okutması yeterli oluyor.

İLGİLİ HABER:  GetContact Apple’ın Uygulama Mağazasından Çıkarıldı

Tüm bunların dışında donma gibi performans sorunlarının da önüne geçen yeni güncellemenin bölge bölge yayınlandığı belirtiliyor. Yani güncellemenin tüm kullanıcılara gelmesi bir süre daha zaman alacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 10.3.3 Pil Performans Testi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?