Apple tabletlerini ya da akıllı telefonlarını tercih eden kullanıcılar için belli başlı kategorilerde sunulan bazı özel uygulamalar var. Bunlardan bir tanesi de fotoğraf düzenleme alanında en iyilerden biri olan Pixelmator uygulaması. iOS cihazlarınızdan profesyonel bir şekilde fotoğraf düzenlemenize olanak sağlayan ve değişiklikleri de farklı şekillerde kayıt altına almanızı sağlayan uygulamanın, iOS 11 sonrasında nasıl değişeceği ise fotoğrafla uğraşan kullanıcılar için bir hayli merak ediliyordu. Merakla beklenen konu hakkında ise sonunda cevap geldi ve iOS 11 için Pixelmator 2.4 Cobalt güncellemesi yayınlandı. Yeni güncellemenin yayınlanmasıyla beraber kullanıcılar bir nevi uygulamanın iOS 11 özelliklerini kullandığını görecek.

Pixelmator 2.4 Cobalt Neleri Değiştirdi?

Pixelmator 2.4 Cobalt güncellemesi, yazımızda da dediğimiz gibi iOS 11 uyumu için yayınlanmış olan bir güncelleme. Bu nedenle güncellemenin önemli değişiklikler aldığınız görüyoruz. İlk değişiklik yeni görüntü formatı olan HEIF görüntü formatı üzerine. Yapılan güncelleme sonrasında uygulamanın HEIF görüntülerinde içe aktarma özelliğinin aktif bir şekilde kullanılabilir olması sağlandı. Tabii ki bu türden görüntüleri oluşturma ve işleme artısı da kazandırıldı. Bunun dışında diğer bir iOS 11 özelliği ise “sürükle bırak” özelliği oldu.

Pixelmator 2.4 Cobalt

Özellikle iPad kullanıcıları için önemli bir değişiklik olan sürükle bırak özelliği Pixelmator 2.4 Cobalt sürümüyle beraber uygulamada kullanılabilir hale geldi. Ayrıca fotoğrafların bu şekilde istediğiniz gibi düzenlenmesi de sağlanıyor. Son olarak güncellemenin iPad akıllı kalemlerine özel olarak bazı iyileştirmeler aldığını belirtelim.

Yayınlanan bu iyileştirmeler, fotoğraf düzenlerken kalem çiziminin donması ve kalem algılanmaması gibi sorunların önüne geçiyor. Tüm bu özellikleriyle beraber Pixelmator 2.4 Cobalt uygulamasının 18 TL gibi bir fiyatla satıldığını da eklemiş olalım. Uygulamaya sahip olan kullanıcılar ise güncellemeleri tabii ki ücretsiz olarak alacak.

Pixelmator 2.4 Cobalt Linki

İlginizi Çekebilir: iOS 11.1 Emojileri Sosyal Medya Uygulamalarında Soruna Neden Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?