Whatsapp yine kullanıcılarına daha kolay kullanım sağlayacak ve tasarım olarak daha uygun olacak güncellemeler ile gelmiş bulunmaktadır. Cihazlara sırası ile dağıtımı yapılan güncelleme de yer alan özellik ise gerek tasarımsal gerekse kullanım kolaylığı ve hızlılık sağlayan gelişmeler olmaktadır. Bu güncelleme şuan için sadece İOS kullanıcılar için geldi ancak yakın zamanda Android kullanıcıları içinde yeni güncelleme gönderileceği belirtildi.

İlk olarak son gelen güncellemede yeni emojiler eklendi ve artık tek emoji gönderiminde büyük görünüm yapılması sağlandı. Kalbi tek olarak gönderdiğinizde hareketli ve atar olduğu gibi diğer emojiler de artık tek olarak gönderim yapıldığında büyük olarak görünecek. Ancak bu güncelleme emoji sevmeyenler için pek de güzel bir güncelleme olmamış gibi duruyor. Konuşmanın ortasında kocaman bir emoji gerçekten pekte hoş bir görüntü oluşturmuyor. Kalp emojisi tek gönderildiğinde büyük ve hareketli olması kabul edilebilir ve kullanılabilir hoş bir durum ancak kocaman bir gülümseme tepki alacak gibi duruyor.

Bunun yanı sıra son zamanlarda sohbet açılışlarında yaşanan yavaşlamalar cihaz ile alakasız olarak Whatsapp’da yer alan bir sorundu ve buda yapılan güncelleme ile ortadan kaldırılmış bulunmaktadır. Artık kullanım sırasında donma ve bekleme sorunları olmayacak yada en azından güncelleme de yer alan bilgilerde öyle yazıyor. Buda kullanıcı tarafından gelen yorumlarla belli olacaktır.

Direk Whatsapp üzerinden yapılan video kayıtlarında da yakınlaştırma yapma konusunda yeni bir kolaylık getirildi ve kayıt sırasında ekran üzerinde aşağı veya yukarı yaparak yakınlaştırma uzaklaştırma ayarını yapmanız mümkün olacak. Bu da kullanım kolaylığı için yapılan bir fark olurken aynı şekilde sohbet bölümünde düzenle kısmında da birden fazla seçim yapma şansı eklenmiş bulunuyor.

Tüm bu güncellemeler yine yararlı bir gelişme olurken videolu arama özelliğinin hala gelmemesi beklemenin daha devam edeceğini göstermektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?