iOS Iron Blade Medieval Legends Oyunu Tüm Bilinmesi Gerekenler

0
483
Iron Blade Medieval Legends

Mobil oyun dünyası giderek genişlemeye devam ediyor. Bu alanda her geçen gün yeni bir firmanın, yeni bir oyunu ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Mobil oyun alanında sürekli yeni oyunlar sunduğu bilinen firmalardan birisi de Gameloft. Sürekli yeni mobil oyunlarıyla gündeme gelen Gameloft’un sunduğu son ünlü oyunu ise Iron Blade Medieval Legends oldu. Hem iOS hem de Android işletim sistemleri için yayınlanan oyun bir hayli beğen topladı. Çok fazla uzatmadan hemen Iron Blade Medieval Legends serisinin nasıl bir oyun olduğundan bahsedelim. İşte Iron Blade Medieval Legends hakkında bilmeniz gereken detaylar.

Iron Blade Medieval Legends Oyununda Amaç Ne?

iOS sürümünü ele alacağımız oyunun hikayesi ilk dikkat çeken noktası olarak karşımıza çıkıyor. Tamamı Orta Çağ’da geçen hikayenin teması da yine orta çağda geçen iyilik ve kötülük savaşı. Baal adı verilen ve kötülüğü yaymak isteyen karaktere karşı mücadele ettiğiniz oyunda, kötü karakterin dünyayı ele geçirmesine engel olmaya çalışıyorsunuz. Iron Blade Medieval Legends oyununda kahramanımız Orta Çağ’da dünyayı korumaya çalışıyor. Ana hatlarıyla hikaye bu şekilde ilerliyor. Hikaye genelinde çeşitli canavarları öldürerek ilerlemeye devam ediyorsunuz.

Iron Blade Medieval Legends Hikaye Modu ve Çoklu Oyuncu Modu

Tabi ki bu kadar büyük bir yapım olması Iron Blade Medieval Legends serisinin çoklu oyuncu desteğini de barındırması anlamına geliyor. Bu noktada oyuncular çoklu oyuncu desteğiyle beraber isterlerse oyunda arkadaşlarına karşı mücadele edebiliyor. Hikaye modunun dışında tutulan çoklu oyuncu modunda ise kalelerinizi korumaya çalışıyorsunuz. Tersi olarak kalelere saldırıp kaynak elde etmeniz de mümkün. Çoklu oyuncu için tüyolar ise şöyle;

  • Erken davranarak ilk olarak kaleler için savunma birimleri yetiştirmek gerekiyor. Bu şekilde online olmadığınızda da kaynaklarınızın korunmasını sağlayabiliyorsunuz.
  • Bir diğer nokta ise kalelerinizi fiziksel olarak güçlendirmek. Bu da Iron Blade Medieval Legends oyununda düşmanlarınıza karşı savunma elde etmeniz anlamına geliyor.
İLGİLİ HABER:  App Store'da 28TL Değerindeki Oyun Bugün Ücretsiz, Solitaire Retro (Pasiyans)

Iron Blade Medieval Legends İlerleme Durumları

Tabi ki oyunda hikaye tek düze bir şekilde ilerlemiyor. Devam ettikçe biraz daha zorluk kazanan oyunda canavarlarda giderek güçleniyor. Bu durumda karşı elde ettiğiniz puanlarla beraber Iron Blade Medieval Legends oyununda karakterinizin hem yeteneklerini hem zırhlarını hem de silahlarını geliştirerek daha zorlu düşmanlara karşı savaşabiliyorsunuz.

Oynanış İpuçları

Tüm bunların yanında oyunda çeşitli kontroller dikkat çekiyor. Hem oyunun çok daha eğlenceli hale gelmesini hem de çok daha hızlı gelişmenizi sağlayan tüyolara geçelim.

  • Kullanılan kontrol butonlarıyla çeşitli kombolar yapmak mümkün. Tek düze kullanım yerine akıllı telefonun ekranı üzerinde sunulan joypad tuşlarını bir arada kullanarak kombolar yapmak hem daha faza canavarı yenmenize hem de ekstra kombo puanları puanları kazanmanıza olanak sağlıyor.
  • Ayrıca yetenekleriniz geliştikçe yapabildiğiniz kombolarda artış gösteriyor.

Iron Blade Medieval Legends iOS Versiyonu Hakkında

Tüm bunlarla beraber oyunun App Store üzerinden indirilebilir olduğunu belirtelim. Iron Blade Medieval Legends oyununu oynamak için ise en az iOS 8 ve üzeri işletim sistemine sahip bir iPhone ya da iPad cihazınız olmalı. Tabi iOS için. Ücretsiz olarak indirilebilen oyunun boyutu ise 2.23 GB   

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?