iOS iMovie Güncellendi! Neler Değişti?

0
108
iMovie iOS

Apple’ın en başarılı video düzenleme uygulamalarından biri olan iMovie, bir süredir güncelleme haberleriyle gündeme geliyor. İlk olarak MacOS işletim sistemleri için uygulamanın ardı ardına güncellemeler aldığını gördük. Önemli değişiklikler ve sorunları gideren hata iyileştirmeleri alan iMovie MacOS güncellemesinin hemen sonrasında gözler iOS işletim sistemine çevrilmişti. Öyle ki baştan iPhone X akıllı telefonları için iMovie uygulamasının bir güncelleme alması bekleniyordu.

Çentikli ekran tasarımı için bir güncelleme alması beklenen uygulamanın, merakla beklenen yeni güncellemesi ise sonunda yayınlandı. Özellikle iPhone X akıllı telefonları için önemli düzenlemeler getiren güncellemenin detaylarından söz edelim.

iMovie Uygulaması Nasıl Değişti?

İlk olarak güncelleme sonrasında iMovie uygulamasının iPhone X akıllı telefonlarına tam uyumlu hale geldiğini belirtelim. Güncelleme sonrasında kullanıcılar, iPhone X akıllı telefonlarının çentikli tasarımına rağmen tam ekranı kullanabilecekler. Çentik bölümüne uyumlu hale gelen uygulamanın, kullanım alanı da böylelikle bir hayli genişlemiş oluyor.

iMovie iOS

Diğer bir yenilik ise Metal desteği oldu. Grafik işleme performansını arttırmak adına Metal desteğini kullanılabilir hale getiren iMovie, video düzenlemelerinde çok daha yüksek bir performans sunuyor. Metal desteğinin en büyük artısı, performans artışının yanı sıra, çalışma kararlılığını da oluşturmayı sağlamak. Bu şekilde çok daha performanslı hale gelen uygulamanın, diğer yeniliklerine geçelim.

Bazı dil güncellemeleri, genel hata iyileştirmeleri, Super Retina ekran desteği ve genel performans artışı için düzenlemelerde alan iMovie uygulamasının, 2.2.5 sürümüyle yayında olduğunu ekleyelim. Bu sürümü yüklemek ya da mevcut uygulamanızı güncellemek için App Store uygulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bunun için aşağıya bir bağlantı ekliyoruz.

‎iMovie
‎iMovie
Developer: Apple
Price: Free

İlginizi Çekebilir: iPhone X Hangi Renkler ile Güncellenecek?

İLGİLİ HABER:  iPhone ve iPad'te Hangi Uygulamada Ne Kadar Zaman Harcıyorsunuz?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?