iOS İçin Yeni Snapcodes Kullanıma Girdi

0
25
Snapchat iOS

Sosyal medya uygulamaları arasında rakip sosyal medya uygulamalarını geride bırakmak için sıkı bir çalışma olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle son dönemde Facebook ve Snapchat arasındaki yarış bir hayli kızıştı.

İlk olarak Facebook’un Snapchat’i satın almak istemesi fakat uygulamanın buna izin vermemesi üzerinde Facebook beklenmedik adımlar atmaya başlamış ve ne kadar uygulamaya özgü özellik varsa yine kendi uygulama ailesi içerisinde olan Instagram’a eklemişti. Bu şekilde Instagram’a gelen hikayeler özelliğinin de ne kadar ön plana çıktığını biliyoruz zaten. Tüm bunlarla beraber Snapchat uygulaması da son dönemde yeni bazı adımlar atmaya başladı. Son adım ise Snapcodes oldu.

Snapcodes Şimdilik iOS İçin Kullanımda

Bu noktada öncelikle Snapcodes özelliğinin ne olduğundan biraz bahsetmek gerekiyor. Snapcodes sistemi kullanıcılar arasında çok daha kolay bir şekilde iletişim kurulmasını ve çok daha kolay bir şekilde arkadaş eklemek için kullanılan sistemde kullanıcılar doğrudan profillerine giderek kendi QR kodlarını oluşturabiliyor.

Snapchat iOS

Oluşturulan bu QR kodlar doğrudan kullanıcıların profil fotoğraflarına da ekleniyor. Bunun için kullanıcı QR kodunu Snapchat hesabı olarak başka yerlerde de paylaşabiliyor. Diğer kullanıcılar ise sadece Snapchat içerisinde yer alan kamera okutma bölümünü açarak QR kodu okutmaları halinde sizin profilinize ulaşabiliyor ve çok kısa bir süre içerisinde bu şekilde profil hesabına kullanıcıları da ekleyebiliyorsunuz.

Söz konusu uygulama aslında kısa bir süre önce Twitter tarafından da kullanılan bir sistem olarak dikkat çekmişti. Şimdilerde Snapcodes olarak Snapchat tarafından da kullanılan sistemin ilk olarak iOS için yayınlandığını da söylemek gerekiyor. Android için sadece beta versiyon yayını yapılan yeni özellik ile beraber kullanıma geçen Snapcodes uygulamasının iOS kullanıcıları tarafından ne kadar sevileceği ve haliyle ne kadar kullanılacağı da merak konusu oldu.

Bakalım Snapcodes özelliği ile beraber Snapchat son dönemde rakip sosyal medya uygulamalarından gelen ataklara cevaplar verebilecek mi? Yoksa bu güncellemede yeterli gelmeyecek mi? Tüm bunların özelliğin kullanıma başlaması ile görebileceğiz.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?